Galaxy: nowe cztery gwiazdki w Krakowie

Pod koniec kwietnia w Krakowie otwarty zostanie  4-gwiazdkowy hotel Galaxy.  205-pokojowy obiekt przy moście Kotlarskim w sąsiedztwie dzielnicy Kazimierz oferować będzie centrum konferencyjne na 500 osób, 350 miejsc w części gastronomicznej oraz strefę rekreacyjną. To szósty hotel 4-gwiazdkowy otwierany w tym mieście w ciągu ostatnich dwóch lat i 24 tej kategorii w Krakowie.


Inwestorem jest Jacek Legendziewicz, właściciel krakowskiego biura podróży Jordan, działającego od 1987 roku, które jest jednym z największych przedsiębiorstw turystycznych w województwie małopolskim. Hotel zlokalizowany jest przy ul. Gęsiej, przy której znajduje się też centrala biura Jordan i jej baza transportowa, składająca się z ok. 30 autokarów.
W 7-piętrowym budynku znajdzie 459 miejsc noclegowych, a w podziemnej kondygnacji parking. Pokoje będą miały pow. od 17 do 42 mkw., a w każdym m.in. 32-calowy telewizor marki LG, telefon w pokoju i łazience, sejf oraz dostęp do internetu. 58 pokoi będzie można łączyć, uzyskując 29 pokoi rodzinnych. Na część gastronomiczną złożą się restauracja z salą śniadań dla ok. 270 osób i lobby bar z 80 87 miejscami oraz ogród zimowy na oszklonym tarasie ze 140 miejscami. Część konferencyjna, granicząca z tarasem, składać się będzie z sześciu sal z systemem ruchomych ścian o łącznej powierzchni 444 mkw., a łącznie z tarasem będzie to 800 mkw. Na parterze hotelu przygotowano dodatkowe 140 mkw – Business Room-klub angielski z sekretariatem. W centrum rekreacyjnym znajdzie się basen, jaccuzi, sauna, fitness, siłownia i SPA. Na parterze zlokalizowana będzie część usługowo-handlowa o pow. ok. 1100 mkw. pod wynajem. Przewidziano tam m.in. salon fryzjerski, sklep z pamiątkami, gabinet medyczny, sklepy i prawdopodobnie casino.


Jak mówi „Hotelarzowi” Anita Plichta, kierownik sprzedaży w nowym hotelu, Galaxy „przygotowany jest na wiele motywów pobytu”. –  Nasz hotel pod względem wyposażenia, udogodnień i rozwiązań technologicznych spełnia wymagania organizatorów konferencji i eventów, biznesmenów, uczestników kongresów, rodzin z dziećmi, podróżujących w grupach i indywidualnie. 205 pokoi zaplanowano tak, żeby ciekawą ofertą móc odpowiedzieć na zapotrzebowanie zarówno z segmentu Leisure i SPA jak i Business i MICE.

 
Kraków jest miastem z największą liczbą skategoryzowanych hoteli 4-gwiazdkowych w Polsce. Jest ich tam obecnie 23 (w Warszawie 8). W ciągu ostatnich dwóch lat otwarto tam hotele Park Inn, Kossak, Swing, Unicus i styczniu tego roku Hilton Garden Inn. Ceny za noc w dzień powszedni w lutym kształtowały się od 180 – 200 zł (Centrum, Swing, Novotel Bronowice, Best Western Premier) do 450 – 500 zł (Pod Różą, andel’s). – Są w mieście świetne obiekty tej kategorii, ale nie ma obiektu tej wielkości z takimi składowymi, między którymi istnieje równowaga potencjału dająca pełne możliwości. Infrastruktura i potencjał Galaxy zarówno pod względem wielkości bazy noclegowej, powierzchni konferencyjnej, restauracyjno-bankietowej i SPA oraz lokalizacja w pobliżu tras spacerowych, rowerowych i centrum handlowego, garaż i parking dla autokarów to atuty, które pozwalają na stworzenie szerokiej, kompleksowej oferty – przekonuje o powodzeniu kolejnego projektu hotelowego w Krakowie Anita Plichta.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *