Stradom House, Autograph Collection prezentuje wnętrza   INWESTYCJE

W kwietniu otwarty zostanie w Krakowie 12 | 14 Stradom House, Autograph Collection – bo taka będzie jego ostateczna nazwa – ze 125 pokojami, dwoma restauracjami „z niespotykaną dotychczas w mieście ofertą kulinarną”, barem ulokowanym w odrestaurowanej, wysokiej na 9 m dawnej kaplicy, unikatowym SPA opartym na soli oraz kolekcją polskiej sztuki. Jego twórcy szerzej zaprezentowali, jak deklarują, „jeden z najciekawszych konceptów hotelarsko-gastronomicznych w Polsce”, które ma stać się „jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, jakie oferuje Kraków”.

Jak informuje inwestor, Angel Poland Group, „wnętrze hotelu to aranżacje łączące najwyższą jakość oraz wysublimowane piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur”. Hotelowe pokoje mają się wyróżniać „starannie dobranym, dopracowanym do najmniejszego detalu wzornictwem". Nie zabraknie również historycznych akcentów, takich jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Całości dopełnią kameralna biblioteka, „skąpane w zieleni” patio oraz przestrzenie przeznaczone do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych, a nawiązania do polskiej kultury i tradycji mają przenieść gości „w podróż po niezliczonych zakamarkach lokalnego dziedzictwa kulturowego”.


– Zgodnie z filozofią Angel Poland Group, każda realizowana przez nas inwestycja ma przynieść korzyści lokalnej społeczności. Naszym celem jest nie tylko poprawa jakości otoczenia, ale także poziomu życia mieszkańców. Projekt przy ulicy Stradomskiej jest dla nas szczególnie ważny jesteśmy szczęśliwi, że ten klejnot polskiej architektury, położony w samym sercu parku kulturowego, będący częścią dziedzictwa UNESCO może powrócić w nowej odsłonie. Jesteśmy przekonani, że Stradom House będzie nie tylko miejscem wypoczynku dla turystów, podróżujących w celach biznesowych, ale także miejscem spotkań krakowian – mówi  Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group.

W sercu projektu powstanie bar Hedwig’s znajdujący się w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi. Dla wszystkich odwiedzających dostępne będą dwa koncepty restauracyjne. Pierwszy z nich, Gaia, „jest celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu”, natomiast John Dory „zapewni niespotykane do tej pory w królewskim mieście doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza”.

Sól stanie się podstawą filozofii wypoczynku i pielęgnacji w murach Stradom House. Koncept SPA & wellness SÓL to autorska linia kosmetyczna, siłownia, centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu.

W hotelu znajdzie się też kolekcja sztuki „odzwierciedlającej energię współczesnej polskiej kreatywności”. Zbiór obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystycznej. Jego myślą przewodnią jest angażowanie w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni polską sztuką. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Bartek Materka, Dorota Jurczak, Joanna Piotrowska czy Przemek Pyszczek. Obrazy, rysunki, fotografie i druki zakorzenione są w narracji odzwierciedlającej głęboki związek Stradom House z ideami łączącymi mitologię, dziedzictwo i modernizm. Kuratorem kolekcji jest Francesca Gavin, założycielka i kuratorka londyńskiej kolekcji Soho House i współkuratorka szwajcarskiej Manifesty11.

Wizją i celem twórców Stradom House było stworzenie przestrzeni dla lokalnej i międzynarodowej społeczności, w której członkowie będą mogli wspólnie poszukiwać inspiracji w sferze zarówno zawodowej, jak i prywatnej. Jedną z usług oferowanych w Stradom House będzie możliwość dołączenia do programu Private Membership, który pozwoli na branie udziału w wachlarzu wydarzeń obejmujących wystawy sztuki, degustacje rzadkich trunków i dań światowej kuchni oraz zapewni możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych. Dla członków programu dostępne będą liczne udogodnienia takie jak dostęp do strefy wellness z basenem czy fitness. Według deklaracji twórców, członkostwo w programie Private Membership pozwoli na odkrycie wielu korzyści płynących z konceptu w najróżniejszych obszarach i będzie pierwszym tak wyjątkowym programem w Polsce.

– Stradom House to miejsce idealnie łączące magię historii z elegancją nowoczesności. Zostało stworzone tak, aby było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem najwyższej, uniwersalnej jakości idealnie wpisującej się w lokalną przestrzeń. Połączenie z miastem, ze społecznością i z naturą jest wyrazem tego, czym chcemy, aby był Stradom House. Ponadto każdy element w naszym hotelu został stworzony z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Już na etapie projektowania wyposażenia pokojów i kuchni kierowaliśmy się zasadą Zero Waste – podkreśla Lionel Valla, dyrektor generalny Stradom House, Autograph Collection, przed dołączeniem w 2021 r. do Angel Property Group m.in. zarządzającym hotelami InterContinental w Phuket w Tajlandii i Six Senses w Bodrum w Turcji.

Hotel powstaje w budynku, którego historia sięga XIV wiek, przy ul. Stradomskiej między Wawelem a Kazimierzem. Na przestrzeni lat mieściły się w nim m.in. kaplica św. Jadwigi, szpital i urząd celny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *