WRE: Nowa inwestycja – Hotel Best Western we Wrocławiu ?

To już druga inwestycja hotelowa West Real Estate, której realizację rozważa Spółka. Po raz kolejny, hotel miałby funkcjonować pod logo znanej sieci franczyzowej Best Western – tym razem w stolicy Dolnego Śląska.


West Real Estate, wybierająca się na NewConnect w myśl prezentującego przez siebie modelu biznesowego podjęła prace nad szacowaniem opłacalności kolejnej inwestycji hotelowej. WRE po przez założoną początkiem marca b.r. spółkę celową - Super West Hotele Sp. z o.o., zawarła wstępne porozumienie z firmą Super Krak S.A z Krakowa, zeprezentowaną przez znanego biznesmena Pana Janusza Bieleckiego, w celu podjęcia współpracy dotyczącej budowy hotelu we Wrocławiu. Plany WRE dotyczą oddania do dyspozycji biznesowych gości, pięciowiązkowego hotelu Best Western Premier. W zespole oceniającym rentowność inwestycji znaleźli się nowi współpracownicy WRE, posiadający bogate doświadczenie w branży hotelowej. Pieczę nad prowadzonymi pracami sprawuje Ewa Maj, Prezes Zarządu WRE S.A. – Prowadzone przez nas prace znajdują się w drugiej fazie, mówi Ewa Maj. Jak zawsze przy okazji nowych inwestycji działamy zgodnie z założonym przez na modelem biznesowym, dodaje Maj. Polityka Spółki zakłada poszukiwanie nieruchomości do celów inwestycyjnych, następnie analizę jej opłacalności , po czym następuje nabycie nieruchomość do majątku Spółki oraz przystosowanie jej do trwałego użytkowania. Ostatnim etapem jest zarządzanie nieruchomością - Zgodnie z przyjętą przez nas zasadą zarządzanie nieruchomościami jest przekazywane naszym spółkom zależnym, komentuje Szefowa Spółki. Pozwala to na oddzielenie ryzyka operacyjnego od finansowego, związanego z bieżącą działalnością Spółki.


Hotel we Wrocławiu byłby drugą inwestycją hotelową West Real Estate S.A. działającą pod marką Best Western. Pierwsze przedsięwzięcie realizowane jest w uzdrowiskowej miejscowości Barcinek pod Jelenią Górą, gdzie Spółka buduje czterogwiazdkowy kompleks SPA&Wellenss. Nieruchomość usytuowana będzie na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, gdzie okoliczne lasy stwarzają doskonałą możliwość organizacji aktywnego wypoczynku. Obiekt będzie pierwszym hotelem w Polsce wyposażonym w innowacyjną technologię zapewniającą podwyższenie jego efektywności energetycznej oraz zmniejszenie uciążliwości dla środowiska, czego potwierdzeniem będzie certyfikacja budynku zgodna ze standardem LEED Green Building Rating System.


Dwa hotele, jedna marka, różna klientela – dlaczego? Profil hotelu determinuje miejsce, w którym on się znajduje. - Barcinek jest miejscowością, w którym panuje dobroczynny mikroklimat, zatem będzie on chętnie odwiedzany przez amatorów wypoczynku, lubiących przyrodę i korzystających z bogatego asortymentu zabiegów regenerujących. Wrocław natomiast, jako duże miasto wojewódzkie, przyciąga ludzi biznesu, informuje Prezes WRE. To właśnie do tej grupy miałaby być adresowana oferta Best Western Premier.


źródło: WRE S.A.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *