ibis Styles Kraków Centrum z platynowym certyfikatem LEED

ibis Styles Kraków Centrum uzyskał platynowy certyfikat LEED za zaangażowanie w ekologię oraz kreowanie współczesnego oblicza hotelarstwa i branży nieruchomości.

ibis Styles Kraków Centrum otworzył się jesienią 2021 roku. Jego motyw przewodni nawiązuje do żywej historii Krakowa, zapisanej w pierwszych śladach miejscowej kultury. Jej częścią są także nowoczesne rozwiązania w funkcjonowaniu hotelu, które zdobyły uznanie w procesie certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), najpopularniejszego na świecie i drugiego w Polsce systemu wielokryteriowej oceny budynków. Krakowski hotel otrzymał 82 na 110 punktów, co przełożyło się platynowy certyfikat. Certyfikację przyznaje U.S. Green Building Council – amerykański odpowiednik Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

– Historia jest elementem, który znajduje się w sercu motywu przewodniego naszego hotelu. Jednym z celów, jaki stawialiśmy sobie przy rozpoczęciu działalności były proekologiczne rozwiązania i ochrona środowiska, tak by dawać przykład naszym gościom i pozostałym hotelarzom, ale także dbać, aby historię mogła wciąż pozostawać żywa ­– podkreśla Anna Mida, dyrektor hotelu ibis Styles Kraków Centrum.

Wśród ekologicznych rozwiązań, jakie goście mogą znaleźć w ibis Styles Kraków Centrum znalazły się miejsca do ładowania i parkowania samochodów elektrycznych oraz szeroko dostępne parkingi dla rowerów, zachęcające do nieemisyjnej komunikacji. Zamontowane w całym hotelu oświetlenie LED oraz czujki w przestrzeniach wspólnych wpływają na zminimalizowanie zużycia energii. Specjalne kamienie rozmieszczone na dachu hotelu odbijają światło słoneczne, zaś szklenie o wysokich parametrach chroni przed przenikaniem nadmiernego światła do wewnątrz, co wpływa na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz hotelu i zmniejszenie poboru energii do klimatyzacji. Hotel monitoruje też na bieżąco zużycie dwutlenku węgla i wody, zmniejszając wykorzystanie wody w obiegu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *