Poznań: ekologiczna Ramka w stylu cyber baroku

W czerwcu w Poznaniu otwarty ma zostać ekologiczny hotel Ramka z 26 pokojami. Cały budynek przy pełnym oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym, pobierać będzie, według deklaracji właścicieli, tyle energii co toster. Elewacja budynku utworzona zostanie z 50 tys. elementów złotej i chromowanej mozaiki.
 


Hotel Ramka, położony w zachodniej części Poznania przy ul. Dąbrowskiego, ok. 10 km od Rynku, ma być miejscem wysokiej klasy designu i zaawansowanej ekologii, a wyróżniać ma go m.in. oryginalna bryła architektoniczna. Elewacja w 60 proc. zbudowana jest z trzywarstwowych szyb, co pozwala na znaczne ograniczenie strat energii, do tego specjalne ocieplenie z domieszkami grafitu, całe oświetlenie w 100 proc. ledowe, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, wykładzina z naturalnej wełny pokryta teflonem, okna otwierane elektrycznie. W hotelu znajdą zastosowanie ekologiczne sposoby ogrzewania, bazujące na odnawialnych źródłach energii. Woda podgrzewana będzie przez kolektory słoneczne, co znacząco wpływa na bilans energetyczny budynku. Hotel częściowo pozyskiwać będzie energię z ognisk fotowoltanicznych. W całym hotelu znajdzie się też bardzo dużo zieleni, która oprócz swoich walorów estetycznych pełnić będzie funkcję naturalnego środowiska biologicznego, nawet w części parkingowej na 22 samochody znajdą się rośliny przystosowane do egzystencji w miejscach całkowicie zaciemnionych. W hotelu będzie też można za darmo naładować samochód elektryczny.Ramka, według deklaracji inwestora, urządzona będzie w stylu cyber baroku. Właściciele długie miesiące spędzili na pchlich targach aby znaleźć odpowiednie antyki. Odrestaurowane stare meble mają kontrastować z nowoczesnym designem pokoju. Również układ pokoju nie jest tradycyjny. Będzie on połączony z łazienką wyposażoną w jacuzzi lub prysznic z hydromasażem. Na dachu budynku znajdzie się restauracja na 200 osób z zadaszonym tarasem. Menu, zmieniać się będzie wraz z porami roku. Te wszystkie rozwiązania mają zapewnić niższe koszty utrzymania, przez co umożliwić zaoferowanie gościom najniższych cen w swojej klasie. Inwestor i wykonawcą obiektu jest poznańska firma dewelopersko-budowlana NowaPolska.net.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *