Fabryka Wełny w Pabianicach będzie wkrótce dużo większa   INWESTYCJE

Wiosną w Fabryce Wełny Hotel & Spa w Pabianicach planowane jest otwarcie sali koncertowej o powierzchni 500 m kw. w starej hali elektrowni. Powstaje też nowy budynek z 68 pokojami i trzema salami konferencyjnymi.

Siłownia energetyczna stanowiła część fabryki włókienniczej Krusche & Ender (po II wojnie przejętej przez Pabianickiej Zakłady Przemysłu Bawełnianego Pamotex). Wytwarzana tu była energia dla wszystkich zakładów produkcyjnych. „Hala energetyczna mimo technicznego przeznaczenia, to istne dzieło sztuki ówczesnej architektury. Ściany zdobią pilastry wraz z gzymsami, które wieńczy piękny kasetonowy, drewniany sufit. To właśnie miejsce jest architektonicznym oczkiem w głowie wszystkich zrewitalizowanych przez nas budynków. Stara hala elektrowni zmienia się w przestronną salę koncertową mieszczącą kilkuset widzów” – informuje hotel. „W budynku zachowano pozostałości zdobień naściennych oraz stare szprosy okien. Z sufitu spogląda na audytorium suwnica wraz z zachowanym sprawnym mechanizmem. Dzięki rewitalizacji budynku z uszanowaniem kontekstu historycznego, ślad przeszłości oddaje w pełni duszę tej przestrzeni. Wielofunkcyjna sala koncertowo-balowa to możliwość organizacji różnorodnych wydarzeń: konferencji, targów, wesel, koncertów, pokazów mody, czy prezentacji samochodów”.

Do sali koncertowej prowadziło będzie przeszklone foyer o wysokości dwóch pięter, a długi korytarz - gdzie znajdą się trzy sale konferencyjne - do nowej części, gdzie na trzech tys. m kw. i dwóch piętrach znajdzie się 68 pokoi hotelowych. Z kolei nowa i stara część hotelowa z 54 pokojami w budynku pofabrycznym połączone będą przeszklonym łącznikiem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *