Gheorghe Marian Cristescu, PHH: Rok 2022 był dla nas rekordowy   "HOTELARZ"

-Rok 2022 był dla nas rekordowy, porównując go do wyników z 2019 roku, który już był najlepszy w naszej spółce. Uzyskaliśmy przychód na poziomie ponad 222 mln zł. EBITDA jest na poziomie 31 proc., czyli ponad 68 mln zł, a sam zysk netto na poziomie 23 proc., czyli 51 mln zł - mówi w najnowszym "Hotelarzu" Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Jak dodaje szef PHH, -Średnie obłożenie w zeszłym roku w obiektach należących do naszej spółki PHH było na poziomie ponad 75 proc. z ceną średnią 340 zł netto bez śniadania. Najwyższą cenę uzyskał oczywiście nasz 5-gwiazdkowy Renaissance i wyniosła ona prawie 490 zł.

Nowe inwestycje, nowa marka hotelowa

Jak mówi Cristescu, jeszcze w pierwszej połowie tego roku otwarty zostanie pierwszy hotel działający pod nowym soft brandem stworzonym przez sieć. -Do końca tego roku uruchomimy kolejne trzy - dodaje.

-Plan modernizacji hoteli Skarbu Państwa, albo należących do spółek kontrolowanych przez państwo, to nie jest coś nowego. O podobnych projektach myślano latami. Wiele osób przede mną uważało za naturalne uporządkowanie tych zasobów i wykorzystanie w sposób rynkowy hoteli i obiektów należących do państwa. Do 2015 r. temat ten nie był jednak priorytetem dla ówczesnego właściciela - wyjaśnia prezes państwowej spółki.

W dalszej części wywiadu dostępnej w "Hotelarzu" o inwestychach, planach i wynikach. Prenumeratę czasopisma można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *