W Olsztynie powstanie 5-gwiazdkowy Hilton?   INWESTYCJE

- Wydałem właśnie pozwolenie na budowę hotelu sieci Hilton. Będzie on na światowym poziomie, bo ma mieć pięć gwiazdek - powiedział "Gazecie Wyborczej" Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Hotel miałby powstać nad jeziorem przy ul. Kapitańskiej w sąsiedztwie drugiej plaży przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

Jezioro Ukiel w Olsztynie/Adobe Stock

Jak poinformował prezydent Olsztyna, hotel będzie miał dwie bryły, a jednej z nich na wyższej kondygnacji urządzony zostanie basen. - Taka inwestycja na pewno podniesie prestiż i znaczenie Olsztyna na turystycznej mapie kraju, ale nie tylko - uważa Piotr Grzymowicz. Przymiarki do tej inwestycji trwały od dwóch lat. W maju 2021 r. prezydent informował o spotkaniu z inwestorami i projektantami drogowymi, którzy przygotować mieli projekt komunikacyjny dla hotelu.

O pozwolenie na budowę zespołu dwóch budynków hotelowych z infrastrukturą drogową i zagospodarowaniem terenu przy ul. Kapitańskiej 7 nad jeziorem Ukiel na dwóch działkach o łącznej powierzchni ok. 44 tys. m kw. wystąpiła spółka Kapitańska, związana z olsztyńskim deweloperem mieszkaniowym Dom Deweloper.

W centrum Olsztyna od 2021 r. działa już Hampton by Hilton ze 105 pokojami. Z kolei nad jeziorem Ukiel działają hotele Przystań, Tiffi Boutique i Omega (d. Novotel). Wcześniej budowę 4-gwiazdkowego hotelu przy ul. Kapitańskiej zapowiadał olsztyński deweloper Condoinvest. Obiekt miał mieć 144 pokoje i sprzedawany był w systemie condo od 10 tys. zł za metr kwadratowy i deklaracją czynszu na poziomie 7% rocznie. Ostatecznie po osiągnięciu w 2018 r. stanu surowego otwartego inwestycja została na kilka lat wstrzymana, a następnie przekonwertowana w "apartamentowiec inwestycyjny". Jak deklaruje obecny inwestor, spółka Benewent, "Zatoka Apartamenty" - "nowa ikona luksusu Warmii i Mazur" - ma zostać oddana do użytku w IV kwartale tego roku, oferując nabywcom także opcję bezobsługowej inwestycji zarządzanej przez operatora.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *