Accor z umową na pierwszy hotel pod marką Pullman w Czarnogórze   ŚWIAT

Accor podpisał umowę na Pullman Resort & Residences Bar Montenegro ze 165 pokoi i 244 rezydencjami - pierwszy 5-gwiazdkowy hotel marki premium w Czarnogórze, który powstanie w turystycznej miejscowości Bar nad brzegiem Morza Adriatyckiego. Otwarty ma zostać pod koniec 2025 r.

W położonym 100 m od brzegu morza hotelu goście będą mieli do dyspozycji bezpośredni dostęp do plaży, widok z jedenastu pięter na Morze Adriatyckie z jednej strony, a z drugiej – na pasma górskie. Nowy hotel będzie częścią kompleksu, w którym znajdzie się dodatkowa przestrzeń zarówno dla gości, jak i dla lokalnej społeczności.

– Pullman Resort & Residences Bar Montenegro to prawdziwy kamień milowy dla jednego z największych projektów inwestycyjnych w Czarnogórze, z którego Accor jest bardzo dumny – mówi Dilek Sezer, development director – South Eastern Europe Accor. – Pierwszy hotel Pullman w tym kraju jest doskonałym dodatkiem do i tak już obszernego czarnogórskiego pipeline na najbliższe lata. Jestem pewna, że doświadczenia marki premium w połączeniu z zaskakującymi wnętrzami i wymarzoną lokalizacją sprawią, że Pullman Resort & Residences Bar Montenegro stanie się najlepszym wyborem dla podróżnych szukających idealnych wakacji nad morzem.

W ramach wielofunkcyjnego kompleksu, nowy hotel zaoferuje strefę SPA & wellness z gabineta mimasażu i rekreacji, centrum fitness, strefę handlową, przestrzeń dla dzieci oraz basen przy plaży z podgrzewaną wodą morską, a także trzy restauracje, bar w lobby, Sports Bar dla mieszkańców, zewnętrzny Terrace Sky Bar, Spa Bar oraz Pools & Waterside Bar na zewnątrz hotelu. Goście biznesowi będą mogli skorzystać z sali balowej i trzech sal konferencyjnych. Właścicielem Pullman Resort & Residences Bar Montenegro jest Liko-Soho Group.

– Od samego początku naszą największą ambicją była współpraca z doświadczonym partnerem, odpowiednim do skali projektu. Ugruntowana pozycja światowego lidera w branży hotelarskiej z wieloletnim doświadczeniem oraz bogate portfolio marek o globalnym zasięgu były głównymi czynnikami decydującymi o wyborze Accor jako partnera – mówi Igor Lysov, founder and majority shareholder of the Liko Soho Group. – Wierzymy, że ogromne doświadczenie w połączeniu z naszym uporem stworzy długą i synergiczną relację, która przyniesie sukces oraz pobudzi przemysł turystyczny w Czarnogórze.

Bar to nadmorska miejscowość nad Morzem Adriatyckim i największy czarnogórski port morski z ponad 46 km wybrzeża i około dwudziestoma plażami. Położone 53 km od Podgoricy i 34 km do granicy z Albanią miasto jest ważnym ośrodkiem turystycznym, a zarazem jedno z najbardziej słonecznych miejsc w basenie Morza Śródziemnego z bogatą historią i dziedzictwem kulturowym.

Umowa franczyzowa pomiędzy Accor a Liko-Soho została podpisana przez przedstawicieli obu grup w Paryżu. Liko Soho Group została założona z zamiarem budowy najbardziej luksusowego hotelu na wybrzeżu Adriatyku. Jest to partnerstwo pomiędzy firmą budowlaną Soho Group z siedzibą w Barze i Liko- Holding z Ukrainy. LSG rozpocznie swoją działalność od budowy 5-gwiazdkowego hotelu w Barze. Liko jest jedną z wiodących firm budowlanych z Ukrainy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *