Hotel Bellotto rozpoczyna współpracę z warszawską galerią sztuki

Usytuowany w murach XVI-wiecznego Pałacu Prymasowskiego hotel Bellotto rozpoczyna współpracę ze znaną warszawską Pragalerią. Owocem współpracy będą liczne wystawy i aukcje polskich artystów organizowane w hotelu. To jedno z działań, które wpisuje się w strategię hotelu.

Bellotto usytuowany przy warszawskiej Starówce od zawsze był ściśle związany ze sztuką, o czym świadczy nazwa, która pochodzi od włoskiego mistrza Canaletta, czyli Bernarda Bellotto. To właśnie dzięki jego dziełom udało się odbudować zniszczoną wojną Warszawę, a szczególnie Starówkę. Stąd w logotypie można dopatrzeć się malarskiego pędzla. 

Sztuka jest wpisana w DNA hotelu. Dlatego też w obiekcie były już organizowane liczne wystawy, zarówno uznanych, polskich twórców, jak i lokalnej bohemy artystycznej. W tym celu znajdujące się na parterze sale konferencyjne oraz niezniszczona działaniami wojennymi zabytkowa piwnica zamieniały się w profesjonalną przestrzeń wystawienniczą, nieodbiegającą od standardów prezentowanych przez współczesne galerie sztuki.

Chcemy, by Bellotto był dla naszych gości czymś więcej niż tylko hotelem, w którym mogą odpocząć, ale miejscem, które ich inspiruje, wspiera ich codzienne pasje. Dbamy o detale – jak w przeszłości Canaletto, i tym się kierujemy w codziennej pracy i w myśleniu o przyszłości. Mamy ambicje być hotelem najbardziej skoncentrowanym na pasjach naszych gościmówi Maciej Wołoszczak, dyrektor operacyjny Hotelu Bellotto.

Ostatnio goście zwrócili się do hotelu z prośbą o organizacje wernisażu ich ulubionych malarzy. I tak zrodził się pomysł na „Spotkania ze Sztuką” i nawiązanie stałej, strategicznej współpracy z warszawską Pragalerią. W planach jest organizacja czterech wernisaży, edycja wiosenna, letnia, jesienna i zimowa. Pragaleria to galeria sztuki i dom aukcyjny istniejący od 2015 r. na warszawskiej Pradze. Głównym celem jej działalności jest promowanie współczesnej polskiej sztuki i klasyki designu. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą oraz liczne aukcje (m.in.: aukcje młodych twórców, aukcje sztuki dawnej, a także aukcje designu i liczne aukcje tematyczne). Instytucja prezentuje zarówno uznanych już na międzynarodowej arenie artystycznej twórców, jak i początkujące młode talenty.

Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród gości hotelu, adeptów sztuki, jak i miłośników sztuki i kolekcjonerów. Dołożymy wszelkich starań, żeby wystawy organizowane wspólnie przez Hotel Bellotto i Pragalerię prezentowały najwyższy poziom artystycznypowiedział Mikołaj Konopacki, prezes Pragalerii. Pierwsze, wiosenna edycja „Spotkania ze sztuką” w hotelu Bellotto odbędzie się już na początku kwietnia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *