Hyatt Place Kraków w portfolio Grupy Dobry Hotel

Grupa Dobry Hotel od 1 marca obejmuje w dzierżawę 4-gwiazdkowy Hyatt Place Kraków z 216 pokojami. Hotel otwarty został pod koniec października ub.r. i zarządzany był przez Hotel Professionals Management Group. To piąty obiekt w Krakowie w portfolio Dobrego Hotelu, 18. w Polsce i drugi sieciowy po Moxy Warszawa, również przejętym po HPMG.

Inwestorem hotelu jest konsorcjum Core Development, Wirth Group i Weynhouse Hospitality. – Przejęcie w zarządzanie Hyatt Place Kraków to dla Grupy Dobry Hotel niezwykle istotna akwizycja, dzięki której w dalszym ciągu możemy budować i jeszcze bardziej umacniać naszą pozycję na krakowskim rynku – mówi Leszek Mięczkowski, prezes zarządu Grupy Dobry Hotel. – To przejęcie jest dla nas ważne również z tego względu, że mając już przyjemność zarządzać z sukcesem obiektem Moxy Warsaw Praga, marki należącej do sieci Marriott, poszerzamy nasze portfolio o obiekt reprezentujący globalną grupę Hyatt, jak dotąd jedyny hotel tej sieci w Polsce.

Hyatt Place to 4-gwiazdkowa marka select service, stworzona w 2006 r., pozycjonowana w tym samym segmencie co Hilton Garden Inn, Courtyard by Marriott czy Four Points by Sheraton. Hyatt Place Kraków znajduje się w pobliżu Błoni i stadionu Wisły. Oferuje m.in. restaurację Zoom, Zoom Lounge & Bar, 147 m kw. powierzchni konferencyjnej, a także całodobowy market ze świeżo przygotowanymi i zapakowanymi sałatkami, kanapkami, przekąskami i napojami oraz całodobową strefę fitness. Charakterystyczna czarna bryła hotelu skrywa surowe wnętrza zaprojektowane przez studio MIXD w stylu urban jungle.

Naturalne materiały jak beton, stal i drewno przełamane zostały dużą ilością zieleni i detalami w kolorze fioletu. Design komponuje się z oryginalnymi dziełami polskiego ilustratora Karola Banacha, będącymi artystyczną interpretacją symboli Krakowa, jak Smok Wawelski, Lajkonik czy obwarzanek. Do portfolio krakowskich obiektów, którymi zarządza Grupa Dobry Hotel, należą H15 Hotel Francuski, H15 Luxury Palace, Unicus Palace i Unicus Old Town. W całej Polsce grupa zarządza też pięcioma obiektami w Trójmieście, dwoma w Warszawie i Zakopanem oraz we Wrocławiu, w Poznaniu, Jastarni i Mikołajkach. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *