Z historii HOTELARZA…

sierpień 1967 Biuletyn Informacyjny   W "Hotelarzu" sprzed 42 lat w sekcji Wymieniamy Doświadczenia "Głos o hotelarstwie brytyjskim". Brytyjski reprezentant tamtejszej branży pan Dergiman opowiada, jak działa ona w Anglii, i dzieli się swoimi wrażeniami z Polski. "Wiele pytań skierowanych do prelegenta dotyczyło stosunków z gośćmi w sytuacjach kontrowersyjnych, np. kradzieży rzeczy gości. W Wielkiej Brytanii - odpowiadał p. Dergiman - ludzie są na ogół uczciwi, stąd sporów między hotelem a klientami na tle kradzieży nie jest zbyt wiele. Ale istnieje wyspecjalizowana kategoria złodziei hotelowych, którzy niejednokrotnie demonstrują swój nieprzeciętny kunszt jako włamywacze. Panowie ci są zawsze bardzo starannie ubrani, hojni dla personelu, skrupulatni w regulowaniu należności w stosunku do hotelu. Zajeżdżają wyjątkowo eleganckimi wozami i po pewnej "aklimatyzacji" potrzebnej na przestudiowanie warunków lokalowych przystępują "do pracy". Jeden z takich artystów, aresztowany w ostatniej chwili, potrafił w ciągu jednego dnia zgromadzić w wynajętym pokoju 10 walizek zrabowanych z pokoi gości. (...) Nie reaguje się na praktyki hobbystów, wynoszących z hotelu drobne przedmioty - popielniczki, ramiączka do ubrań itp. Traktuje się to jako reklamę dla hoteli, a ta, jak wiadomo, musi kosztować".
sierpień 1983
W sierpniu 1983 roku prz [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *