5-gwiazdkowy Pałac Pakoszów w grupie Europlan Artura Koziei   INWESTYCJE

5-gwiazdkowy hotel Pałac Pakoszów z 47 pokojami w Piechowicach graniczących z Jelenią Górą został wydzierżawiony na 20 lat przez grupę inwestycyjną Europlan Artura Koziei.

XVIII-wieczny barokowy pałac w 2004 r. wrócił do spadkobierców przedwojennych właścicieli, rodziny Hessów. W 2012 r. po generalnym remoncie i rozbudowie o nową część otwarty w nim został hotel z restauracją, sześcioma salami konferencyjno-bankietowymi z największą na 110 osób oraz strefą SPA & wellness z basenem 10 x 4,5 m, sauną fińską i fitness. Wkrótce do użytku oddane ma też zostać Spa Lava e Sal Katarzyny Sokołowskiej, działające już w hotelu Radisson Blu Ostróda otwartym w tym roku przez Grupę Europlan. Pałac należy do inicjatywy Dolina Pałaców i Ogrodów skupiającej najciekawsze zabytki w Kotlinie Jeleniogórskiej i udostępniany jest do zwiedzania.

W Grupie Europlan działają już hotele Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill w Sosnówce k. Jeleniej Góry i Radisson Blu w Ostródzie, a trwają inwestycje w MGallery w Karpaczu, Mövenpick w Zakopanem, Campanile w Warszawie i Termy Karkonosze w Staniszowie k. Jeleniej Góry.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *