Rynek nie zwolni tempa w najbliższych latach

Rozmowa z Małgorzatą Kalinowską-Klimek,
VP franchise operation Poland & Eastern Europe Accor

Accor wprowadza nową strukturę organizacji marek z podziałem na dwie dywizje: premium, midscale i economy oraz luxury & lifestyle. To oznacza jakieś zmiany dla franczyzobiorców, obecnych i przyszłych?

Nowa struktura organizacyjna rozległego portfolio marek grupy Accor na całym świecie jest odpowiedzią na zmiany rynkowe, tak by jak najlepiej wspierać naszych partnerów w ciągle przeobrażającej się sytuacji rynkowej. Zależy nam na tym, by jak najlepiej i najskuteczniej zaspokajać ich potrzeby, a także adresować oczekiwania gości z pełną przejrzystością i wydajnością operacji biznesowych. By to osiągnąć, grupa wydzieliła dwie dywizje marek, które będą zarządzane w podobnym jak dotychczas modelu na poziomie poszczególnych regionów, zależnie od potrzeb partnerów.

Pierwsza dywizja to tzw. power brands, czyli wszystkie marki premium, midscale i economy, jak np. Pullman, Swissotel, Mövenpick, Novotel, Mercure, rodzina hoteli ibis. Druga to marki luksusowe i lifestyle'owe, jak np. Raffles, Fairmont, Sofitel, MGallery. Ta zmiana pozwoli nam jeszcze sprawniej wykorzystywać portfolio marek przy zachowaniu wciąż rosnącej dynamiki rozwoju.

Z perspektywy franczyzobiorców taki podział przyniesie jeszcze wyższą efektywność wsparcia grupy w codziennych operacjach, serwisie i bieżącej pracy.

Na czym polega to wsparcie Accoru? I czy potrzeby franczyzobiorców zmieniły się w ciągu ostatnich dynamicznych lat?

Warto na wstępie podkreślić, że w podstawowej definicji działalność franczyzowa opiera się na znaku towarowym, dystrybucji i marketingu. Jednak dzisiaj franczyzobiorcy otrzymują także szeroką gamę dodatkowych usług wspierających ich biznes.

W przypadku hotelarstwa jest to wsparcie np. działów ryzyka, które obejmuje protokoły, narzędzia oraz pomoc hotelom w sytuacjach kryzysowych, czy działów sprzedaży – uzupełniających rozwiązania dystrybucyjne partnerów. W takim ujęciu zmieniające się potrzeby franczyzobiorców są następstwem transformacji całego rynku, którą bez wątpienia zainicjowała pandemia.

W ostatnich latach widzimy znacznie większą potrzebę wsparcia sprzedaży, wobec czego często kierujemy się w stronę rozwiązań wspierających te operacje. Co istotne, podejście do sprzedaży, wybór oraz dotarcie do kluczowych grup i segmentów dla partnerów również się zmieniło.

Dzisiaj znacznie mniejszy udział w operacjach franczyzowych mają działy MICE, a znacznie mocniej rośnie wsparcie w zakresie CSR i inicjatyw przyjaznych środowisku, co wynika z wciąż zmieniających się przepisów i regulacji. Jako globalny lider rynku, z jednym z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych portfolio marek, gwarantujemy na partnerom nieograniczone możliwości elastycznego rozwoju oraz skuteczną i efektywną operacyjność.

Możemy wyposażyć naszych partnerów pod każdym kątem, stosownie do ich potrzeb, tak by wesprzeć ich wzrost. Dopasowujemy się każdorazowo do specyficznych potrzeb. Nasze zespoły eksperckie służą wsparciem w zakresie porównań i analiz rynkowych, ekspertyz dotyczących rebrandingu, szacunku kosztów i estymacji zasobów, poszukiwania inwestorów.

Do tego dochodzi rentowność projektu, wybranie najlepszego konceptu, dobór designu czy optymalizacja kosztów.

Jak można opisać generalne zmiany oczekiwań klientów hoteli w ciągu ostatnich 10 lat?

Ostatnie lata w największym stopniu pokazały, jak elastyczna

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *