W Krakowie ruszył 12-14 Stradom House, Autograph Collection   OTWARCIA

W zabytkowej kamienicy przy ul. Stradomskiej w sąsiedztwie Wawelu otwarty został 5-gwiazdkowy hotel 12-14 Stradom House, Autograph Collection ze 125 pokojami.  Ma to być, według deklaracji inwestora, Angel Poland Group, najbardziej luksusowy hotel w Krakowie. Oferuje m.in. dwie restauracje „z niespotykaną dotychczas w mieście ofertą kulinarną”, bar ulokowany wysokiej na 9 m dawnej kaplicy, SPA Sól oraz kolekcję sztuki.

Historia kamienicy sięga XIV wieku, a jej obecny kształt architektoniczny pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Na przestrzeni lat mieściły się w nim m.in. kaplica św. Jadwigi, szpital i urząd celny. Wnętrza hotelu to aranżacje, które mają łączyć „najwyższą jakość oraz wysublimowane piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur. Hotelowe pokoje wyróżnia starannie dobrane, dopracowane do najmniejszego detalu wzornictwo” z historycznymi akcentami, takimi jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Hotel oferuje też 155-metrowy apartament Chapel Loft z własną kuchnią, fortepianem, kolekcją winyli i widokiem na Stare Miasto. Całości dopełniają kameralna biblioteka, patio oraz przestrzenie przeznaczone do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Nawiązania do polskiej kultury i tradycji mają przenieść gości „w podróż po niezliczonych zakamarkach lokalnego dziedzictwa kulturowego”.

– Zakończenie budowy i otwarcie hotelu 12-14 Stradom House to najwspanialszy sposób na uczczenie jubileuszu 20-leca Grupy Angel Poland, który obchodzimy w tym roku. Renowacja zabytkowego budynku jest ogromnym wyzwaniem. Dzięki inspiracji bogatym dziedzictwem kamienicy i otaczającej ją historii, udało nam się zachować niepowtarzalny i unikalny charakter tego miejsca – mówi Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group.  – Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ciężka praca się opłaciła, bowiem Kraków zyskał nowe, niepowtarzalne miejsce, które z jednej strony wpisuje się w jego architekturę, z drugiej na nowo kształtuje jego wizerunek. Stradom House zapewnia swoim gościom nie tylko luksus, ale i swobodę, o którą trudno w innych miejscach.

Perłą w koronie hotelu, będącą hołdem dla przeszłości odrestaurowanej kamienicy, ma być Hedwigs, bar i piwnica z winami w odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi.Dla wszystkich odwiedzających dostępne będą dwa koncepty restauracyjne – Gaia, która ma być „celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu”, i John Dory, który „zapewni niespotykane do tej pory w królewskim mieście doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza”. Z kolei koncept SPA oparty jest na soli z autorską linią kosmetyczną, centrum odnowy z miejscem do krioterapii, przestrzenią do terapii dźwiękiem oraz pokojem do masażu, a także łaźnią, sauną solną na podczerwień i 20-metrowym basenem. Goście mogą skorzystać z gamy naturalnych kosmetyków oraz rytuałów na twarz i ciało inspirowanych tradycjami związanymi z bogactwem regionu - solą.

Kolekcja sztuki Stradom House obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystyczne jak Wilhelm Sasnal, Honza Zamojski czy Tomasz Kowalski. Jego myślą przewodnią jest angażowanie w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni polską sztuką. Obrazy, rysunki, fotografie i druki zakorzenione są w narracji odzwierciedlającej związek Stradom House z ideami łączącymi mitologię, dziedzictwo i modernizm. Kuratorem kolekcji jest Francesca Gavin, założycielka i kuratorka londyńskiej kolekcji Soho House i współkuratorka szwajcarskiej Manifesty11.

– Chcemy przede wszystkim łączyć ludzi – pokazywać ich pasje, energie, talenty. Ideą, która nam przyświeca, jest inspirowanie naszych gości oraz mieszkańców Krakowa. Będziemy to realizować poprzez liczne wydarzenia związane z kuchnią, kulturą, modą, podróżami czy biznesem. Stradom House to destynacja lifestyle, którą trzeba regularnie odwiedzać – podkreśla Lionel Valla, general manager Stradom House, Autograph Collection.

Jedną z usług oferowanych w Stradom House jest możliwość dołączenia do programu Private Membership, który pozwoli na udziału w wachlarzu wydarzeń obejmujących wystawy sztuki, degustacje rzadkich trunków i dań światowej kuchni oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych. Dla członków programu dostępne będą liczne udogodnienia takie jak dostęp do strefy wellness z basenem czy fitness .

To drugi w Polsce hotel pod marką Autograph Collection, po otwartym w listopadzie ub.r. obiekcie w Warszawie z 94 pokojami w pałacach Szaniawskich i Branickich przy Starówce oraz trzeci projekt hotelowy Angel Poland Group, po DoubleTree by Hilton w kompleksie OVO Wrocław oraz The Granary La Suite Hotel w tym samym mieście.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *