Unicus Palace zmienia się w Wyndham Grand Kraków   INWESTYCJE

Grupa Dobry Hotel podpisała umowę franczyzową z Wyndham Hotel & Resorts na wprowadzenie pod markę Wyndham Grand z segmentu upper upscale swojego 5-gwiazdkowego hotelu Unicus Palace z 60 pokojami. To pierwszy hotel pod tym brandem w Polsce i ósmy sieci Wyndham.

Zarządzany przez Dobry Hotel obiekt przy ul. Floriańskiej w dawnym Pałacu Morsztynów funkcjonował będzie pod nazwą Wyndham Grand Kraków Old Town. Oferuje m.in. restaurację Unique Taste z kuchnią europejska z polskimi akcentami oraz Trattoria Degusti  z kuchnią włoską, a także Strefę Relaksu z basenem, dwiema saunami, jacuzzi, gabinetem masażu, grotą solną oraz siłownią. Do dyspozycji gości jest również podziemny parking.

– Zarówno dla hotelu Unicus Palace, jak i całej Grupy Dobry Hotel jest to prestiżowa zmiana, która pozwoli nam nie tylko na dywersyfikację portfolio, ale przede wszystkim na dostęp do międzynarodowych kanałów dystrybucji Wyndham Hotels & Resorts i szerszą promocję destynacji. Mamy nadzieję, że w wyniku tej współpracy przyciągniemy do Krakowa jeszcze więcej turystów i gości, którzy zatrzymują się w hotelach Wyndham zlokalizowanych na całym świecie –  mówi Daniel Łukaszewicz, dyrektor zarządzający Grupy Dobry Hotel.

Wyndham Hotels & Resorts jest największą na świecie hotelową firmą franczyzową pod względem liczby obiektów, posiadającą około 9,1 tys. hoteli w ponad 95 krajach na sześciu kontynentach. Spółka zarządza portfelem 24 marek, spośród których Wyndham Grand jest pozycjonowana najwyżej. Sieć pojawiła się w Polsce w ub.r. najpierw otwierając hotel we Wrocławiu pod marką Wyndham Hotel z segmentu upscale w byłym hotelu Sofitel Old Town, a następnie kupując markę Vienna House, pod którą działało m.in. sześć hotelu w Polsce, i zmieniając ją na Vienna House by Wyndham.

Dobry Hotel zarządza 18 hotelami i obiektami hotelowymi w Polsce, w tym pięcioma w Krakowie. To trzeci hotel w jego portfolio, który działał będzie pod międzynarodową marką po Moxy w Warszawie i Hyatt Place w Krakowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *