W lipcu rusza w Gdańsku hotel Grano Sol Marina. W condo   INWESTYCJE

Na 1 lipca zapowiadane jest otwarcie w Gdańsku hotelu Grano Sol Marina ze 130 pokojami i 15 apartamentami nieopodal Wyspy Sobieszewskiej przy nabrzeżu Martwej Wisły. Zaoferuje m.in. strefę SPA & wellness z basenem i ośmioma gabinetami, dwie sale konferencyjne łącznie na 140 m osób, a na dachu restaurację Sea Roof.

10-piętrowy hotel z elewacją przypominającą kształtem rozpostarty żagiel stanowił będzie dominantę inwestycji Sol Marina firmy deweloperskiej Dekpol z ok. 30 niskimi budynkami oferującymi blisko 350 apartamentów i mariną. Inwestycja powstaje w trzech etapach, a pierwszy z 77 apartamentami oddany do użytku został w 2021 r., obecnie na ukończeniu jest drugi ze 127 apartamentami.

Grano Sol Marina składał się będzie ze 130 pokoi oraz 15 apartamentów w niższych budynkach, wszystkie sprzedawane w systemie condo z podziałem przychodów 50/50 z usług noclegowych, minimalnym czynszem w wysokości 5 proc. rocznie oraz umową dzierżawy na 15 lat. Właściciele pokoi będą mogli korzystać z 14-dniowego pobytu właścicielskiego. Taki sam model biznesowy funkcjonuje w innych obiektach firmy Dekpol Deweloper z sieci Grano Hotels jak Number One by Grano i hotel Grano na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Ideograf. Standardowe pokoje będą miały 19-20 m kw., executive 24 – 27 m kw., a Marina Residences od 41 do 67 m kw.  Strefa SPA & wellness, która  działać ma też jako Day SPA dla mieszkańców Trójmiasta, zaoferuje niewielki basen, sauny, jacuzzi i autorskie rytuały i jak informuje hotel „jako pierwsze SPA w Polsce przygotowaliśmy dla naszych Gości możliwość skorzystania podczas masażu także z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych włosów, a dla mężczyzn także brody”. Hotelowa restauracja z oranżerią specjalizować ma się w stekach i owocach morza, a na dachu budynku apartamentowego zlokalizowany będzie drugi obiekt gastronomiczny Sea Roof. W części konferencyjnej znajdą się dwie sale Uznam o powierzchni 80 m kw. i Wolin z 54 m kw.

Wyspa Sobieszewska jest najbardziej wysunięta na wschód dzielnicą Gdańska, włączoną w jego granice administracyjne w 1973 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *