Olsztyn: hotel Dyplomat zszedł z rynku   INWESTYCJE

Otwarty w 2010 r. w przedwojennej kamienicy pierwszy w Olsztynie hotel 4-gwiazdkowy Dyplomat, który przez kilka lat działał pod marką Best Western Plus, zakończył działalność. Zmienił formę funkcjonowania na aparthotel Villa Garden Dyplomat z lokalami sprzedawanymi pojedynczym nabywcom.

Hotel oferował 25 pokoi i trzy apartamenty, dwie kameralne sale konferencyjne, restaurację Pod Samowarem, a w podziemiu Single Malt Bar. Przed wojną mieścił się tam konsulat generalny RP. W 1999 r. niszczejący budynek kupił przedsiębiorca Kazimierz Siwik, a pięć lat później rozpoczął prace budowlane, które przywróciły kamienicy dawny blask. W latach 2015-2020 hotel działał w sieci Best Western. Jak informuje „Gazeta Wyborcza. Olsztyn”, w 2022 r. spadkobiercy inwestora zdecydowali się na zmianę formy funkcjonowania obiektu, a następnie na jego sprzedaż. Już w połowie ub.r. zarządca obiektu wystosował do Urzędu Miasta wniosek o wydanie decyzji ustalającej nowe warunki zabudowy. Teraz obiekt działa jako aparthotel w formule condo. – Dyplomat okazał się dla nabywców bardzo dobrą inwestycją pod kątem kontynuowania najmu dla stałych klientów czy też na potrzeby własne. Rentowność dla inwestorów jest obecnie znacznie większa ze względu na zmniejszenie stałych kosztów funkcjonowania budynku w stosunku do obiektu hotelowego. Zainteresowanie zakupem wyraziło również kilka olsztyńskich kancelarii prawnych, które ze względu na bliskość olsztyńskich sądów widzą w Dyplomacie swoje siedziby – tłumaczył „Gazecie Wyborczej. Olsztyn” Łukasz Wróbel, szef olsztyńskiego biura nieruchomości New House, które zajęło się sprzedażą hotelu. Na wynajem czekają jeszcze restauracja, pub, część konferencyjna i wellness.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *