W Szczawnicy otwarto Pieniny Grand ze 119 pokojami

Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica otworzyła 16 kwietnia po sześcioletnim generalnym remoncie i modernizacji byłego sanatorium Hutnik obiekt Pieniny Grand ze 119 pokojami, strefą wellness & medical SPA o powierzchni ponad 2 tys. m kw., 100 m kw. powierzchni konferencyjnej, restauracją i sky barem na dachu.

Najwyższy w regionie, 14-kondygnacyjny obiekt położony jest na wzgórzu ponad miastem. Podkreśla ten atut panoramicznymi oknami, które zapewniają całościowy widok na okolice. Oferuje pokoje od 16 m kw. na niższych piętrach, przez 24-27 m kw., po 46-metrowe, a także 64-metrowy apartament Grand na przedostatnim piętrze.

We wnętrzach, nawiązujących do strojów górali, wykorzystano m.in. dywany zaprojektowane przez projektanta mody Christiana Lacroix, a tapety są oryginalną kreacją inspirowaną lokalną florą. Wszystkie pokoje wyposażone są m.in. w szlafroki, zestawy kosmetyków, zestawy do parzenia kawy i herbaty oraz klimatyzację. Strefa SPA & wellness składa się m.in. z basenu, saun, groty solnej, jacuzzi oraz części medical.

Obiekt oferuje też dwie sale konferencyjne o powierzchni 54 i 46 m kw., które można połączyć w jedną. Thermaleo jest spółką rodziny Mańkowskich – spadkobierców przedwojennego właściciela Uzdrowiska Szczawnica, Adama Stadnickiego.

Należy do niej ponad 20 obiektów w uzdrowisku, m.in. 5-gwiazdkowy Modrzewie Park Hotel, 3-gwiazdkowy Navigator, pensjonaty, restauracje, kawiarnie, pijalnie wód mineralnych oraz Centrum Kongresowe – Dworek Gościnny, położone w pobliżu Pieniny Grand, z ponad 1 tys. m kw. powierzchni eventowej. Całość funkcjonuje pod nazwą Pieniny Spa Resort. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *