Biały Kamień będzie większy o 51 apartamentów

Hotel & Medi-SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju z 67 pokojami rozbudowuje się o 51 apartamentów. Budowa już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2025 r.

Apartamenty Biały Kamień powstaną 50 m od hotelu otwartego w 2008 r. i rozbudowanego w 2012 r. o kolejne 26 pokoi, strefę SPA z basenem i część konferencyjną. Jak opisuje inwestor: „Wnętrza urządzone będą w stylu nowoczesnym z zastosowaniem naturalnych materiałów takich jak kamień, drewno oraz liczne przeszklenia, z uwzględnieniem elementów stylu karkonoskiego zaprojektowane przez prestiżową pracownię architektoniczną Juli Kuśnierz.

Każdy z apartamentów wyposażony zostanie w kompletny aneks kuchenny, stylową łazienkę oraz przestrony balkon”. Goście i właściciele lokali będą mogli korzystać z usług istniejącego hotelu takich jak: strefa SPA & wellness z basenem, restauracja z regionalnymi daniami, cocktail bar czy plac i sala zabaw.

Inwestorzy będą mieli możliwość zarezerwowania pobytu w systemie second home, czyli w każdym dostępnym terminie, co – jak podkreśla inwestor – „odróż nia go od systemu condo, w którym przeważnie termin pobytu narzucany jest przez operatora (prawie zawsze w terminach poza sezonem, z mało atrakcyjną pogodą)”.

Rozliczenie następowało będzie kwartalne z podziałem przychodów netto 50/50, a „założeniem zarządzającego Apartamentami Biały Kamień jest wypracowanie w przyszłości stopy zwrotu do 10 proc. w skali roku od wartości netto lokalu”. Większość apartamentów ma od 42 do 73 m kw. i sprzedawane są po 18-20 tys. zł netto za m kw. Na najwyższej kondygnacji znajdują się dwa 117-metrowego penthousy po 24 tys. zł/ m kw.

Właściciele lokali, oddając apartament w zarządzanie, otrzymają dostęp do panelu właścicielskiego, umożliwiającego podgląd obłożenia i rentowności w mobilnej aplikacji. Apartamenty sprzedawane będą jako lokale użytkowe (23 proc. VAT) z pięcioletnią umową o zarządzanie (i możliwością jej przedłużania na kolejne pięć lat). •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *