Już oficjalnie – będzie Moxy w Katowicach   INWESTYCJE

W miejscu wyburzonego hotelu Silesia w Katowicach powstanie hotel Moxy ze 150 pokojami – poinformowała już oficjalnie firma Vastint Poland, planująca budowę kompleksu Nova Silesia, w którym znajdą się też dwa biurowce.

W 7-kondygnacyjnym budynku hotelowym o powierzchni ok. 5 tys. m kw. znajdzie się rozbudowana, otwarta strefa spotkań i całodobowy bar. Dwa 14-kondygnacyjne budynki biurowe będą miały łącznie powierzchnię ok. 30 tys. m kw. Całość zaprojektowana została przez firmę APA Wojciechowski. Kompleks powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będzie certyfikowany zgodnie z międzynarodowymi standardami dla budynków energooszczędnych – LEED na poziomie Gold oraz równolegle według kryteriów certyfikatu WELL.

Hotel Silesia działał od 1971 do 2006 r. Działka o powierzchni 0,9 hektara potem kilka razy zmieniała właściciela, a w 2018 r. kupił ją Vastint, który przedwstępną umowę podpisał jeszcze w 2016 r. W 2019 r. wyburzył budynek hotelowy, planując otwarcie nowego kompleksu w 2022 r., ale plany zostały pokrzyżowane przez pandemię (a potem przez drastycznie rosnące koszty budowy). Firma ma już pozwolenie na budowę, a pod koniec roku rozpisany ma zostać ponowny przetarg na generalnego wykonawcę (w pierwszym w 2021 r. nie zdecydowano się na żadną ofertę).

 Vastint Poland jest w właścicielem hoteli Marriott w Sopocie, Courtyard by Marriott w Gdyni i Sound Garden w Warszawie, a w tym roku planuje otwarcie aparthotelu we Wrocławiu pod marriottowską marką Element by Westin.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *