W Kołobrzegu powstaje Woźniak Hotel z 460 pokojami. Nie w condo   INWESTYCJE

W Kołobrzegu przy plaży rozpoczęła się budowa 5-gwiazdkowego hotelu Woźniak z 460 pokojami w pierwszym etapie, a docelowo z 800, częścią konferencyjną na 1,5 tys. osób i dużym zapleczem SPA & wellness. Inwestorem jest Zbigniew Woźniak, właściciel Ferm Woźniak, największego w Polsce i drugiego w Europie producenta jaj, który posiada już obiekt hotelowy w Karpaczu.

Hotel powstaje między dwoma 5-gwiazdkowymi kompleksami Zdrojowej Invest: Marine & Ultra Marine i Diune Hotel & Resort, wokół działki Marvipolu, gdzie planowany jest hotel pod marką Mövenpick, na który umowa podpisana została w połowie 2020 r., ale prace jeszcze nie ruszyły. Woźniak Hotel powstaje w miejscu ośrodka wczasowego Proton, który został wyburzony w ub.r. i rozpoczęły się już prace przy wykopie pod fundamenty nowego kompleksu. Zakończenie robót planowane jest w połowie 2025 r. Budynek o powierzchni 16 tys. m kw. zaprojektowany został przez firmę Arch-E, a nadzorem i zarządzaniem budową w systemie pakietowania robót zajmuje się wrocławska firma WMpro, zaangażowana też m.in. jako inwestor zastępczy w budowę Radisson Resort w Międzywodziu.

Zbigniew Woźniak zaczynał karierę biznesową w połowie lat 80. w Żylinie k. Rawicza w woj. wielkopolskim. Dziś Fermy Woźniak to największych gracz na rynku w produkcji jaj i produktów przetwórstwa jajecznego w Polsce. Angażuje się też w rynek nieruchomości. Otworzył Woźniak Residence w Karpaczu z 20 pokojami i kupił działkę w centrum Wrocławia na Kępie Mieszczańskiej pod inwestycję mieszkaniową Kępa Park. 


Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

5 komentarzy do “W Kołobrzegu powstaje Woźniak Hotel z 460 pokojami. Nie w condo

 1. Szkoda tego ORW Proton Kołobrzeg. Tyle ludzi przyjeżdżało z dziećmi, dziadkowie z wnukami.
  A teraz?
  s
  Kogo będzie na taki pobyt stać w tym Hotelu??? Pewnie Niemcom, im się zawsze opłaca do nas przyjechać, bo dla Polaków to drogo było jest i będzie.

  • Gdzieś głęboko Polacy mają zakorzeniony opór przeciwko inwestorom. Olbrzymi obiekt. Praca dla setek osób. Ale nie, bo to będzie dla Niemców. Oczywiście i Polaków będzie stać. Ale to… . Apeluję do Władz. Pomagajmy!!! Swoją drogą, to co pisze Inwestor oznacza, iż może dochodzić naprawienia szkody. Ryzykowna gra. Z wyrazami szacunku Józef Roman Świątkowski

 2. I tak będą zarabiać najniższą krajową. W Kołobrzegu nie ważne czy to 5 czy 1 gwiazdka, wyzysk ten sam.

 3. wygląda interesująco, widać, że dobrego projektanta zatrudniono, ale jak zostanie zrealizowany to się okaże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *