Piąty etap Bel Mare w Międzyzdrojach z pozwoleniem na użytkowanie   INWESTYCJE

Piąty etap kompleksu Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach z 237 apartamentami w dwóch budynkach otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Tym samym w całym kompleksie będzie miał już ponad 1 tys. apartamentów i pokoi hotelowych, a w 2026 r. planowane jest ukończenie dużego aquaparku.

Piąty etap Bel Mare & Aqua Resort oferuje apartamenty mieszkalne o powierzchni od 26 do 144 m kw. oraz 10 lokali użytkowych. Dopełnieniem inwestycji będzie uliczka z kawiarniami i restauracjami. Nowa część połączona jest z wcześniejszymi etapami inwestycji łącznikami, dzięki czemu właściciele mieszkań nie muszą wychodzić na zewnątrz, by dojść do wszystkich atrakcji resortu znajdujących się w poszczególnych częściach obiektu. Na wewnętrznym patio znajdzie się zieleń i strefa zabaw dla dzieci z kids play, prowadzonym przez Tui Kids Club. Przy głównym wejściu będzie znajdowała się pralnia samoobsługowa na żetony.  

Budynek A nowej części obejmuje 6 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje garażu podziemnego. Kolorystyka budynku utrzymana jest w jasnych tonacjach z akcentami nawiązującymi do popularnych w Międzyzdrojach elementów drewnianych. Cały budynek wyposażony jest w odnawialne źródła energii: 70 proc. dachu pokryte zostanie panelami fotowoltaicznymi. Budynek B obejmuje 4 kondygnacje naziemne, a jego zwieńczeniem są skośne dachy, nawiązujące swoją formą do architektury hanzeatyckiej, zakorzenionej w całym regionie Pomorza Zachodniego. Obiekt utrzymany jest stonowanej kolorystyce i pokryty płytami włókno-cementowymi o delikatnej fakturze wraz z całymi połaciami dachowymi, co nadawać ma mu nowoczesny wygląd, jednocześnie nawiązujący do starych kamienic. Projekt parteru zakłada wycofanie elewacji frontowej, co wraz z tarasami pozwoli zapewnić zadaszoną, przyjazną przestrzeń do zagospodarowania przez lokale usługowe.

Budowa kompleksu Bel Mare & Aqua Resort rozpoczęła się w 2017 r., a od 2019 r. co roku latem uruchamiana jest kolejna część. Wraz z najnowszą częścią to ok. 1030 pokoi i apartamentów w ośmiu połączonych budynkach oraz m.in. dwie restauracje, SPA, część basenowa, konferencyjna, kilka stref zabaw dla dzieci, dwupoziomowa sala gier Game Port oraz zewnętrzny park wodny. Inwestycja zlokalizowana w sercu Międzyzdrojów, 450 metrów od plaży i molo, chce być przykładem odpowiedzialnego projektowania przestrzeni miejskiej, uwzględniającej potrzeby zarówno wypoczywających turystów, jak i lokalnej społeczności. – Bel Mare & Aqua Resort  jest projektem unikatowym, nie tylko pod kątem przemyślanej architektury czy infrastruktury, ale również dlatego, że stworzyliśmy zupełnie nową, funkcjonalną przestrzeń. Rejon ten, wcześniej niezagospodarowany, stał się turystyczno-administracyjnym sercem Międzyzdrojów. Powstała zupełnie nowa tkanka miejska, a także jeden z największych obiektów hotelowych z 736 apartamentami i blisko 300 pokojami hotelowymi oraz nowe centrum administracyjne miasta w postaci ratusza – mówi Roger Kostarczyk, właściciel biura AKO Architekci, które zaprojektowało całość.

Wyróżnikiem apartamentów w nowej części są przestronne tarasy – największe mają powierzchnie do 113 m kw. Z najwyższych kondygnacji rozpościera się widok na morze lub z drugiej strony na lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Natomiast lokale od  strony zachodniej mają widok w kierunku przyszłego Placu Miejskiego i budynku nowego Ratusza.

– Kiedy podejmowaliśmy decyzje o budowie ratusza zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się klasyczną, szlachetną formą, łączącą przeszłość z przyszłością – nowo powstającą dzielnicą. Jego wielofunkcyjność sprawia że Mieszkańcy Międzyzdrojów mogą tu nie tylko załatwić każdą sprawę urzędową czy korzystać całodobowo z nowoczesnej biblioteki, ale w niedalekiej przyszłości wypocząć w otoczeniu zieleni, czy cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi w okolicznych kawiarenkach i restauracjach – mówi Mateusz Flotyński,prezes spółki Nowe Centrum.

Inwestorem i generalnym wykonawcą budynku jest firma Grupa Deweloperska Prestige. – Bel Mare & Aqua Resort wraz z nowo powstającym aquaparkiem staje się jednym z największych resortów w Polsce, oferującym atrakcyjny i kompleksowy wypoczynek polskim i zagranicznym rodzinom – podsumowuje Piotr Siwiec, dyrektor handlowy Prestige.

Bel Mare 5 – fakty i liczby:

  • pierwszy budynek  – w kształcie litery C posiada dwie kondygnacje podziemne (garażowe) i 6 kondygnacji nadziemnych z 215 apartamentami i siedmioma lokalami użytkowymi. Główne wejście do budynku odbywa się przez reprezentacyjny hol wysoki na ponad 6 metrów,
  • budynek drugi – cztery kondygnacje z 21 mieszkaniami i trzema lokalami użytkowymi z przestronnymi zadaszonymi ogródkami,
  • dopełnieniem będzie uliczka gastronomiczna z kawiarniami i restauracjami,
  • pierwszy Kids Play prowadzony przez animatorów TUI oraz pierwsza pralnia samoobsługowa w Międzyzdrojach,
  • miejsca parkingowe dla każdego apartamentu z przestronnym tarasem.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *