254 mln zł przychodów z hoteli Grupy Arche

Przychody Grupy Arche w 2022 r. wyniosły 550 mln zł i wzrosły o 38,1 proc. w stosunku do roku 2021. Przychody hoteli przekroczyły 254 zł i były wyższe o 46 proc. niż rok wcześniej. Zysk całej grupy zamknął się w kwocie 66,7 mln zł – wynika ze sprawozdania finansowego spółki. W przygotowaniu jest kilkanaście kolejnych inwestycji hotelowych.

W ubiegłym roku Arche sprzedało 317 lokali, w tym 124 mieszkalne i 193 hotelowe. Wśród hotelowych najwięcej, bo 60, sprzedano w nowej części Arche Hotelu Poloneza (w sprzedaży było jeszcze 90), 39 w Dworze Uphagena w Gdańsku (pozostało 30) i w przygotowywanym do otwarcia do końca 2023 r. Sanatorium Milicyjnym Nałęczów – również 39, ale tutaj do sprzedaży pozostało jeszcze 231 spośród 308 planowanych pokoi.

Arche przekształci się w fundację rodzinną

Na koniec 2022 r. w zasobach Arche pozostawało 1050 lokali hotelowych do sprzedaży, z czego najwięcej – poza Nałęczowem – w Pile (194 spośród 267) i w domkach w Łochowie (125 ze 180). 153 ze 158 pokoi pozostało też w Arche Hotelu Gdańsk Lotnisko, ale Arche sprzedało w tym roku działkę pod niego za 15,3 mln zł, zawierając jednocześnie umowę przyszłej dzierżawy hotelu.

Do końca tego roku, poza Sanatorium Milicyjnym, planowane jest też otwarcie pierwszego etapu Arche Fabryki Samolotów w Mielnie, gdzie na koniec 2022 r. sprzedanych zostało 38 ze 115 pokoi i Arche Klasztoru we Wrocławiu z 83 pokojami, z których sprzedano 49. W banku ziemi przeznaczonym pod inwest

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *