Kluczowa jest odpowiednia infrastruktura sieciowa

Autor: PIOTR SIOTKIN, Neosystem

Jak zaprojektować sieć internetową, aby już na początku inwestycji, pomimo znacznych nakładów, nie pójść w kierunku rozwiązań nieprzystających do dzisiejszych potrzeb gości? Czy potrafimy wyprzedzić postęp techniczny i przewidzieć przyszłe trendy? Czy jedynym wyjściem jest inwestycja w najnowsze i najdroższe technologie?

Niezależnie od tego, w którą stronę pójdzie rozwój internetu, usług towarzyszących, sztucznej inteligencji i IoT (internetu rzeczy), kluczowe wydaje się przygotowanie już teraz odpowiedniej infrastruktury sieciowej. Biorąc pod uwagę cykl życia takiej inwestycji, należy uwzględnić fakt, że sama sieć IP wewnątrz budynku, czyli okablowanie, powinna być wystarczająca na przynajmniej dwie-trzy wymiany technologiczne urządzeń aktywnych, których czas życia jest krótszy i wynosi zwykle około pięciu lat.

Infrastruktura optyczna

Wybór infrastruktury optycznej wydaje się w tej chwili optymalny, także pod względem kosztowym, ponieważ pozwoli w przyszłości przy okazji remontu hotelu czy upgrade’u Wi-Fi wymienić urządzenia aktywne bez konieczności ponownego ponoszenia kosztów związanych z okablowaniem. Wybór technologii światłowodowej o przepustowości nawet 100 Gb zapewnia nie tylko prędkość, ale także dostęp do wielu usług towarzyszących oraz obsługę kilku urządzeń mobilnych, z którymi przyjeżdża gość, nie licząc urządze

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *