Bangkok, czyli ostra jazda bez trzymanki

Byli bogaci, byli zdrowi, zabrakło im szczęścia… No i rozumu, tudzież pokory dla natury, żeby tak się wybrać na zwiedzanie Titanica amatorskim sprzętem, jak w szpilkach na Giewont. Bez asekuracji, bezmyślnie, bez sensu. Na szczęście turystyka podwodna i kosmiczna to nie mój budżet. Wolę nurkować w mrocznych barach w Bangkoku, w towarzystwie słodkich pań i z kuflem gorzkiego piwa. Znacznie taniej i bezpieczniej. Oczywiście dopóki trzymamy balans, a po kilku flaszkach kraftowego piwa Full Moon Chatri IPA równowaga może zostać leciuchno zachwiana.

W Bangkoku nie byłem od czasów przedcovidowych. Przybyło tu kilka linii Skytrain. Jest linia jasnozielona, ciemnozielona, czerwona, fioletowa, a ostatnio BTS otworzył żółtą. Najlepszą, bo (na razie) za darmo. Wszystkie kolory tęczy, jak na Pride Parade w Berlinie. Hoteli też przybyło i wciąż są pełne. W przeciwieństwie do Phuket, gdzie niski sezon daje o sobie bardzo znać.

Mimo atrakcyjnych cen brak gości, bo brak lotów. Z zazdrością patrzę na 80 proc. obłożenia w Warszawie. Co prawda dopiero połowa roku, ale co tam. Dorastamy do Europy! Ale do Azji jeszcze nam daleko, choć nadal dzielnie budujemy standardy sieciowe, a i prezes Grochowski nie daje za wygraną. A jednak takich hoteli jak Kimpton, W, VIE, nie wspominając o poczciwym Kempińskim, Four Seasons czy t

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *