Hotel Polonia Palace w Warszawie świętuje 110. urodziny

Hotel został otwarty 14 lipca 1913 roku, a jego fundatorem był hrabia Konstanty Gabriel Przeździecki. Budynek, zaprojektowany w stylu paryskim przez Józefa Holewińskiego i Juliusza Nagórskiego, oferował wiele nowoczesnych udogodnień i restaurację ludwikowską. Aktualnie to 206 klasycznych pokoi i apartamentów, 10 sal na eventy do 700 osób, część relaksacyjna z saunami oraz Lobby Bar i restauracja Polonia.

Z okazji 110. urodzin 14 lipca hotel zaprosił swoich gości do wspólnego świętowania. W lobby odbył się koncert fortepianowy, na gości czekało m.in. urodzinowe prosecco, a w pokojach słodka niespodzianka. To dla nas wspaniała rocznica, uzmysławiająca, że jesteśmy częścią niezwykłej historii. To zaszczyt pracować w takim miejscu, w ikonicznym hotelu na mapie Warszawy. Cieszę się, że nasz różnorodny zespół kontynuuje tradycje gościnności, z której słynie Hotel Polonia PalacemówiPaweł Lewtak, dyrektor generalny Hotelu Polonia Palace i prezes HW „Syrena”.

Od samego początku hotel był miejscem spotkań artystów, dyplomatów i zamożnych warszawiaków. W jego wnętrzach organizowano liczne wydarzenia artystyczne, słynne bale i rauty, regularnie gościł także członków PEN-Clubu. Odbyły się tutaj pierwsze w historii wybory Miss Polonia, przeprowadzone korespondencyjnie, a na potrzeby mieszkających w hotelu uczestników V Konkursu Chopinowskiego jedno z pięter zamieniono w salę prób z kilkunastoma fortepianami.

Hotel przetrwał w całości drugą wojnę światową, a w czasie powstania warszawskiego pełnił funkcję szpitala i bazy zaopatrzeniowej dla powstańców. Po zakończeniu wojny stał się siedzibą licznych ambasad, konsulatów i międzynarodowych przedstawicielstw oraz instytucji, a we wrześniu 1945 roku zatrzymał się tutaj generał Dwight Eisenhower.

– Postanowiliśmy świętować cały rok i zaplanowaliśmy różne atrakcje dla naszych gości, pracowników, partnerów biznesowych i warszawiaków. Miło nam, że zarówno zwiedzanie hotelu, jak i nasza instagramowa, tropikalna huśtawka, cieszą się ogromnym zainteresowaniem gości i klientów. I że świetnie się z nami bawią– mówi Paweł Lewtak.

W 2022 roku, w uznaniu długoletniej tradycji gościnności, hotel otrzymał prestiżową nagrodę European Hotel Award w kategorii Heritage Luxury Hotel 2022. W licznych opiniach, pozostawianych w internecie, goście z całego świata podkreślają idealną lokalizację obiektu, piękne wnętrza i profesjonalną obsługę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *