Arche Fabryka Samolotów w Mielnie otwarta   OTWARCIA

Ruszył 18. obiekt Grupy Arche Arche Fabryka Samolotów położony pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno w Mielnie. W pierwszym etapie oferuje 115 apartamentów w standardzie czterech i pięciu gwiazdek, od 35 do 127 m kw. Docelowo w całym kompleksie znaleźć ma się ok. 500 apartamentów w pięciu budynkach oraz 3,5 tys. m kw. powierzchni eventowej w dawnym hangarze.

Pokoje posiadają duże balkony, klimatyzację, lodówki i ekspresy do kawy, a pokoje premium panoramiczne okna oraz prywatne tarasy z widokiem na Bałtyk i jezioro. W zabytkowym budynku koszarowym leżącym tuż obok apartamentowca zaprojektowano restaurację serwującą regionalne dania z karty czerwonej – mięsnej oraz karty zielonej 100-proc. wegetariańskiej. W kolejnych etapach budowy planowana jest dalsza rewitalizacja historycznego hangaru, będącego dawną bazą lotnictwa morskiego Luftwaffe. Ponad 3,5 tys. m kw. zostanie przekształconych w wielofunkcyjny obiekt kulturalno-rozrywkowy z bogatą ofertą SPA.

Nowy budynek Arche Fabryki Samolotów Mielno zaprojektowany został w nowoczesnym stylu, ale nawiązującym do historycznych sanatoriów w Mielnie. Architekci, kierując się popularną w latach 30. XX w. funkcjonalnością, podkreślili charakter tego miejsca, będącego odpowiedzią na ówczesną architekturę wypoczynkową. Inspiracją do wystroju wnętrz była bałtycka plaża, która słynie z tego, że jest jedną z najpiękniejszych w Europie, gdzie dominuje mieniący się w słońcu złoty piasek, przeplatany konarami starych drzew. W apartamentach zastosowano pastelowe kolory ziemi, a całość wyposażono w elementy nawiązujące do historycznego charakteru byłej Fabryki Samolotów.

Obiekt działa w autorskim Systemie Inwestycyjnym Arche, dającym gwarancję wypłaty zysków z całej działalności operacyjnej obiektu w każdym miesiącu. W czerwcu padł rekordowy wynik zysków w całej kolekcji, który należy do Arche Hotelu Poloneza w Warszawie.

Docelowy kształt kompleksu Arche Fabryka Samolotów

Arche jest wiodącą polską firmą inwestycyjną i właścicielem największej polskiej sieci hoteli w miejscach nieoczywistych. W portfolio Grupy są m.in. hotele miejskie w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Pile, a także zrewitalizowane obiekty zabytkowe Tobaco w Łodzi, Cukrownia w Żninie, Dwór Uphagena w Gdańsku, Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim czy Pałac i Folwark w Łochowie. Firma w ostatnich latach uruchomiła także hotel rozporoszony Arche Siedlisko w najpiękniejszych polskich wsiach.

Arche prowadzi też zakrojone na szeroką skale działania społecznei i jest liderem CSR w swojej branży. Jak opisuje: „Grupa od wielu lat nagradzana jest za łączenie sprzeczności i nieocenioną pomoc osobom z niepełnosprawnością i uciekającym przed wojną. W strukturach prowadzonej Fundacji Leny Grochowskiej zatrudnianych jest prawie setka osób z upośledzeniem umysłowym w pracowniach artystycznych, kawiarniach i piekarniach”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *