Wyndham Grand Krakow Old Town otwarty   OTWARCIA

Pierwszych gości pod marką Wyndham Grand z segmentu upper upscale przyjął dotychczasowy Unicus Palace z Grupy Dobry Hotel. 60-pokojowy obiekt na Starym Mieście przy ul. Floriańskiej jest pierwszym hotelem pod tą marką w Polsce. Umowa franczyzowa z siecią Wyndham Hotels & Resorts  podpisana został w kwietniu, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Dobry Hotel

Wyndham Hotels & Resorts jest największą na świecie hotelową firmą franczyzową pod względem liczby obiektów, posiadającą około 9,1 tys. hoteli w ponad 95 krajach. Zarządza portfelem 24 marek, spośród których Wyndham Grand jest pozycjonowana najwyżej. Sieć pojawiła się w Polsce w ub.r. najpierw otwierając pierwszy obiekt we Wrocławiu pod marką Wyndham Hotel z segmentu upscale w byłym hotelu Sofitel Old Town, a następnie kupując markę Vienna House, pod którą działało m.in. sześć hotelu w Polsce, i zmieniając ją na Vienna House by Wyndham.


– Otwarcie Wyndham Grand Krakow Old Town oznacza znaczący kamień milowy dla ekspansji Wyndham w Polsce – podkreśla Dimitris Manikis, prezes Wyndham Hotels & Resorts na Europę, Bliski Wschód, Eurazję i Afrykę. – Cieszymy się, że możemy współpracować z Grupą Dobry Hotel, jednym z najlepszych operatorów hotelarskich w kraju, który podziela naszą wizję rozwoju. Kraków - uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w Europie Wschodniej - staje się coraz bardziej popularny wśród międzynarodowych turystów. Nasza wyróżniająca się marka Wyndham Grand reprezentuje najlepszą w swojej klasie gościnność.

Wyndham Grand Krakow Old Town zlokalizowany jest w dawnym Pałacu Morsztynów. 5-gwiazdkowy hotel oferuje m.in. restaurację Unique Taste, w której serwowana jest kuchnia europejska z polskimi akcentami oraz restaurację Trattoria Degusti z kuchnią włoską, a także strefę relaksu z basenem, dwiema saunami, jacuzzi, gabinetem masażu, grotą solną oraz siłownią. Do dyspozycji gości jest również podziemny parking. – Zarówno dla hotelu Unicus Palace, jak i całej Grupy Dobry Hotel jest to znacząca i prestiżowa zmiana, która nie tylko zmodyfikuje i uatrakcyjni nasze portfolio – mówi Daniel Łukasiewicz, dyrektor zarządzający Grupy Dobry Hotel. – Przede wszystkim zyskamy dostęp do międzynarodowych kanałów dystrybucji Wyndham Hotels & Resorts, co umożliwi nam szerszą promocję hotelu i naszych usług. Mamy nadzieję, że w wyniku tej współpracy przyciągniemy do Krakowa jeszcze więcej turystów i gości, którzy zatrzymują się w hotelach Wyndham zlokalizowanych na całym świecie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *