J.W. Construction zmienia część Hotelu 500 w Strykowie w apartamenty senioralne Ostoja Aparts   INWESTYCJE

J.W. Construction uruchamia w jednym skrzydle Hotelu 500 w Strykowie koło Łodzi pilotażowy projekt apartamentów senioralnych Ostoja Aparts. W przeciwieństwie do domów opieki czy ośrodków spokojnej starości, apartamenty wchodzące w skład inwestycji będą własnością mieszkańców. Apartamenty zostały już wprowadzone do  sprzedaży.

– Zamysł, który stoi za projektem Ostoja Aparts, to stworzenie wyjątkowego miejsca na spędzenie spokojnej jesieni życia, w otoczeniu przyjaciół. Projekt jest realizowany w Strykowie - w miejscu doskonale skomunikowanym z każdą częścią Polski. Dostępne są w nim, w opcji standard i standard suite, nowocześnie wyposażone apartamenty - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektorka pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction. – Całość została zaprojektowana tak, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby seniorów. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji całodobową recepcję, cichobieżną windę, pięknie zaaranżowany ogród z możliwością uprawy własnych roślin, bibliotekę, salę fitness oraz telewizyjną, restaurację, gabinet lekarski, sale fizykoterapii i kinezyterapii, a także w razie potrzeby pomoc asystenta senioralnego.

Jak informuje J.W. Construction projekt ten jest odpowiedzią na brak w Polsce budownictwa senioralnego. „Standardowe inwestycje deweloperskie rzadko uwzględniają potrzeby osób starszych, stawiając raczej na rodziny z dziećmi lub młodych singli. W projektach nie uwzględnia się rozwiązań opracowanych pod seniorów, np. miejsc do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców lub bliskiej dostępności usług medycznych. W takim otoczeniu często trudno o budowanie poczucia więzi i wspólnoty. Inwestycja ma na celu zmniejszenie poczucia samotności wśród seniorów poprzez możliwość zamieszkania wśród osób w podobnym wieku oraz zapewnienia im na miejscu zarówno opieki medycznej i rehabilitacyjnej, jak i szeregu aktywności”.

– Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji salę ćwiczeń i siłownię rekreacyjną. W budynku jest klubokawiarnia, w której w zależności od potrzeb, organizowane będą zajęcia arteterapeutyczne – plastyczne, rzeźbiarskie czy muzykoterapia wraz z nauką tańca, do tego spotkania kulturalno-oświatowe. Rodzaj zajęć będzie dostosowany do potrzeb rezydentów – opisuje Małgorzata Ostrowska.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *