Arche Sanatorium Metalowiec Muszyna z pozwoleniem na budowę

Grupa Arche otrzymała pozwolenie na budowę Arche Sanatorium Metalowiec Muszyna Złockie. Ma się tam znaleźć m.in. ok. 350 pokoi, 1 tys. m kw. powierzchni konferencyjnych, rozbudowana strefa basenowa, SPA, sala kinowa i kręgielnia. Otwarcie planowane jest w 2025 r.

Sanatorium w Złockiem, otwarte w latach 60. XX wieku, należące wówczas do Zrzeszenia Hut Polskich, zostało zamknięte kilkanaście lat temu i popadało w ruinę. Arche kupiło je od komornika. Jak informuje Grupa Arche, zaprojektowany układ funkcjonalno-przestrzenny dla całego obiektu przewiduje pokoje w istniejącym budynku sanatoryjnym oraz nowo wybudowanej części. W kompleksie znajdą się też sale konferencyjne o łącznej powierzchni 1 tys. m kw., restauracja i bar z tarasami na zielonym dziedzińcu, basen zewnętrzny i przestrzeń zabaw dla dzieci. Projekt przewiduje również przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku basenu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *