Krzysztof Jędrocha dyrektorem regionalnym IGHP
w Małopolsce

Krzysztof Jędrocha, dyrektor hotelu Wyspiański w Krakowie, został powołany na stanowisko dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie małopolskim. Z branżą turystyczno-hotelarską związany jest od lat 80. W latach 1983-1985 pracował w krakowskim oddziale Biura Podróży i Turystyki Almatur na stanowiskach głównego księgowego i zastępcy dyrektora ds. administracyjnych, a przez kolejne sześć lat w krakowskim oddziale BPiT Logostour na stanowiskach zastępcy i dyrektora oddziału biura.

Od 1991 r. do dziś zajmuje stanowiska wiceprezesa zarządu spółki Janpol oraz dyrektora ds. handlowych hotelu Wyspiański. W latach 2005-2006 był prezesem zarządu spółki Janpol Incoming Touroperator. Od 2006 r. zasiada w jej radzie nadzorczej. Od 1995 r. jest także wiceprezesem zarządu spółki Symposium Cracoviense (organizacja konferencji i kongresów). W latach 1992-1996 współzałożyciel i członek władz Krakowskiej Izby Turystyki, w tym jej wiceprezes. W latach 1993-2000 członek władz naczelnych organów Polskiej Izby Turystyki. W latach 2005-2019 pracował na rzecz fundacji Polish Prestige Hotels, w tym od 2008 r. jako członek zarządu, a od 2016 do 2019 r. jej prezes. Od 2021 r. członek Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia branżowe, w tym Brązowy Krzyż Zasługi, odznaczenie „Honoris Gratia” przyznawane przez prezydenta Krakowa osobom zasłużonym dla miasta. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji, specjalizacji Ekonomika i Organizacja Badań Naukowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). – Nowa funkcja oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność za budowanie silnej pozycji IGHP oraz branży hotelowej w regionie i w Krakowie. Jako dyrektor regionalny będę dążyć do jeszcze większej integracji branży wokół realizacji celów IGHP – mówi Krzysztof Jędrocha. Na stanowisku dyrektora regionalnego IGHP zastąpił Annę Gasińską, która tę funkcję pełniła od 2019 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *