Profitroom: liczba rezerwacji we wrześniu może przebić ubiegły rok   ANALIZY I RAPORTY

W związku z tym, że goście coraz częściej rezerwują pobyty na ostatnią chwilę, oraz biorąc pod uwagę korzystne prognozy pogody - eksperci Profitroom prognozują, że liczba rezerwacji we wrześniu może być wyższa niż w zeszłym roku. Już teraz ilość planowanych pobytów w całym wrześniu wzrosła w porównaniu z wrześniem 2022 roku o 6,5 procent.

Jak wskazują analitycy Profitroom, obecnie momencie dominują wypady weekendowe. Zaskakująco więcej rezerwacji dotyczy par oraz wyjazdów biznesowych, aniżeli pobytów rodzinnych. Rezerwujący chętniej też wchodzą na strony internetowe hoteli celem otrzymania bardziej korzystnej oferty pobytu. To rodzaj zachowań, który wcześniej obserwowano na rynkach dojrzałych: niemieckim czy skandynawskim.

Boom na pobyty świąteczne

Zaskoczeniem dla analityków Profitroom jest jednak olbrzymi skok w porównaniu do zeszłego roku, jeśli chodzi o rezerwacje na wyjazdy świąteczne. Na zakończenie wakacji ilość takich rezerwacji wzrosła o 139 procent w porównaniu do zeszłego roku. Tak duża ilość rezerwacji dokonywanych ze znacznym wyprzedzeniem może z jednej strony świadczyć o rosnącej świadomości gości, którzy wiedzą, że dzięki temu mają znacznie większy wybór obiektów, a także niższą cenę, która będzie się zwiększać wraz ze zbliżającym się terminem przyjazdu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *