Dynamiczny rozwój sieci B&B Hotels Polska

W sierpniu do sieci B&B Hotels dołączył hotel w Piotrkowie Trybunalskim z 60 pokojami, wcześniej działający pod marką Best Western, a we wrześniu dołącza kolejny, w Tomaszowie Lubelskim z 50 pokojami, otwarty trzy lata temu pod marką ibis Styles. To kolejne nowe obiekty sieci w tym roku po Kielcach i Bytomiu. Łącznie działa w niej już 14 hoteli z ponad 1,5 tys. pokojami, podczas gdy jeszcze na początku ub.r. było ich osiem z ok. 900 pokojami. Dzięki temu B&B Hotels awansowała do pierwszej piętnastki największych sieci i grup hotelowych w Polsce.

Hotel Trybunalski, od 2013 do 2022 r. działający pod marką Best Western, ostatnio wystawiony był na sprzedaż lub w dzierżawę przez właściciela – Przedsiębiorstwo Turystyczno- -Handlowe Trybunalskie, które zostało sprzedane przez Skarb Państwa w 2010 r. za 5 mln zł firmie Agro-Jumal z Sieradza. Oferuje klimatyzowane pokoje, restaurację, B&B Shop z przekąskami i napojami oraz parking. Obiekt w Tomaszowie Lubelskim rozpoczął działalność w 1988 r. jako hotel Laureat. W 2016 r. zmienił właściciela, którym stała się tomaszowska firma B4 Bartecki. Nowy inwestor postanowił przebudować obiekt i otworzyć w nim hotel pod międzynarodową marką, podpisując w tym samym roku umowę franczyzową z Accorem na ibis Styles. Prace ruszyły w 2018 r., a nowy hotel otwarty został w czerwcu 2020 r.

Wnętrza zaprojektowane przez pracownię Tremend, zgodnie z ideą marki ibis Styles miały swój motyw przewodni, którym stała natura okolicznej Puszczy Solskiej i krainy Roztocza. W czerwcu w Kielcach otwarty został B&B Hotel ze 114 pokojami w budynku po byłym ibisie, zamkniętym przez Orbis z końcem 2021 r., a następnie kupionym przez spółkę DHC Projekt. W lipcu sieć wydzierżawiła Prime Hotel Bytom z 91 pokojami. W ub.r. sieć powiększyła się o hotel w Lublinie ze 130 pokojami, który jest jej własnością, oraz w Poznaniu ze 156 pokojami w dzierżawionym budynku po banku BGK. Ta francuska sieć hoteli ekonomicznych pojawiła się w Polsce w 2010 r., otwierając pierwszy obiekt w Toruniu. Następnie rozwijała się poprzez budowę własnych hoteli w największych miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Od 2019 r. zaczęła rozwijać się także poprzez dzierżawy, przejmując hotele, które wcześniej działały w Rzeszowie pod marką Best Western i Nowym Targu pod marką Campanile. Jednak w ciągu dziesięciu lat od otwarcia pierwszego hotelu miała ich w swoim portfolio tylko osiem z ok. 900 hotelami.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy powiększyła się o sześć kolejnych z ponad 600 pokojami. Na początku tego roku wraz z planami dynamicznego rozwoju sieci zatrudniony został nowy prezes Jakub Bilik, wcześniej przez 20 lat zajmujący się obszarem ekspansji i rozwoju biznesu w takich firmach jak m.in. Eurocash, Amrest i Shell. Zastąpił Beatrice Bouchet, która kierowała polską siecią przez ostatnie 11 lat, a teraz wróciła do Francji


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *