W Wiśle powstanie 182-pokojowy Halny

W miejscu byłego domu wczasowego Halny w Wiśle gdańska RWS Investment Group planuje otworzyć 5-gwiazdkowy hotel ze 182 pokojami i apartamentami. Należąca do RWS spółka Pardus uzyskała już pozwolenie na budowę. Wybudowany w 1966 r. DW Halny działał do połowy ubiegłej dekady, gdy został zamknięty z powodu zadłużenia właściciela i wystawiony na licytację komorniczą za 2,3 mln zł.

Teraz ma zostać wyburzony, a na jego miejscu powstanie zaprojektowany przez wrocławską pracownię Q2 Studio – która jest też autorem m.in. 5-gwiazdkowego Crystal Mountain w Wiśle – siedmiokondygnacyjny hotel o powierzchni całkowitej blisko 19 tys. m kw. Znajdą się w nim lokale o powierzchni od 26 do 144 m kw., lobby bar z kominkiem, dwie restauracje, strefa SPA & wellness z dwoma basenami wewnętrznymi, dwoma jacuzzi, sześcioma saunami, ośmioma gabinetami, salą do jogi, siłownią i barem oraz kids club. Elementami wyróżniającymi obiekt mają być taras zewnętrzny z basenem infinity i pięcioma jacuzzi oraz sky bar o powierzchni 150 m kw. RWS Investment Group działa od 15 lat na rynku nieruchomości komercyjnych, biurowych i mieszkaniowych.

W Wiśle w sąsiedztwie Halnego planowany jest też drugi po Krynicy-Zdroju hotel Belmonte z 240 pokojami, którego projektantem również jest Q2 Studio (wcześniej inwestycja funkcjonowała na rynku jako Vista). Z kolei już w 2021 r. Grupa REB informowała o otrzymaniu pozwolenia na budowę hotelu o powierzchni blisko 20 tys. m kw. m.in. z 232 pokojami, częścią konferencyjną i strefą SPA & wellness z basenem inifinity. Budowa ruszyć miała do końca roku, a otwarcie planowane było na przełomie lat 2023/2024, ale prace przy nim jeszcze się nie rozpoczęły.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *