Novotel City West z pokojem tematycznym sygnowanym przez Czesława Langa

Zokazji 80. edycji imprezy kolarskiej Tour de Pologne, której ostatni etap odbył się w Krakowie, Novotel Kraków City West zaprosił gości do nowego, inspirowanego historią Tour de Pologne pokoju. Historia Tour de Pologne sięga 1928 r. W 1993 r. organizację imprezy przejął Czesław Lang, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego kolarstwa, wicemistrz olimpijski z 1980 r., dwukrotny medalista mistrzostw świata i pierwszy polski kolarz zawodowy.

Dzięki jego zaangażowaniu wyścig z każdą kolejną edycją zyskiwał coraz większe międzynarodowe uznanie, by od 2011 r. stać się częścią UCI World Tour, cyklu najważniejszych zawodów w profesjonalnym kolarstwie szosowym. Z okazji 80. edycji wyścigu hotel Novotel Kraków City West połączył siły z Czesławem Langiem, by stworzyć pokój tematyczny inspirowany tą najważniejszą imprezą kolarską w Polsce. Goście mogą teraz spędzić noc w miejscu, które zabierze ich w podróż przez kolejne etapy historii wyścigu. – To kolejny rozdział współpracy naszej marki i naszego hotelu z Czesławem Langiem. Jesteśmy dumni, że w ten właśnie sposób możemy wspólnie uczcić tak wspaniały jubileusz – mówi Maciej Naziębłło, dyrektor generalny Novotel Kraków City West.

– Wierzę, że stworzony przez nas pokój tematyczny nie tylko wzbudzi ciekawość naszych gości, oferując im jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, lecz także przyczyni się do wzbogacenia ich wiedzy o historii polskiego kolarstwa i roli, jaką w promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej odgrywa Tour de Pologne Dominantą wystroju nowego pokoju jest instalacja artystyczna zdobiąca ścianę za łóżkiem. Przedstawia ona kolejne etapy dziejów TdP spięte w oś czasu za pomocą symbolicznego rowerowego łańcucha, a jej najbardziej spektakularnym fragmentem jest centralny element wykonany z prawdziwego roweru szosowego. – Novotel Kraków City West to prawdziwy przyjaciel polskiego kolarstwa. Cieszę się, że znów działamy razem i możemy uczcić 80. edycję Tour de Pologne w tak niecodzienny i pomysłowy sposób. Jestem przekonany, że pokój, który wspólnie stworzyliśmy, przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom naszego sportu, lecz wszystkim gościom hotelu, którego marka słynie przecież z twórczego podejścia do gościnności – powiedział Czesław Lang.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *