Dubaj z punktu widzenia hotelarza

Autor: Jan Majerski. Autor jest hotelarzem z międzynarodowym doświadczeniem w takich sieciach jak Hyatt, IGH czy Jumeirah. Obecnie pełni funkcję hotel managera w Media One Hotel w Dubaju, gdzie zarządza 264 pokojami, ośmioma restauracjami oraz 150-osobowym zespołem.

Jako hotelarz miałem przyjemność pracować dla topowych sieci w różnych fascynujących miejscach na świecie. Istnieje jednak jedno miejsce, które przyciąga nas, hotelarzy, bardziej niż jakiekolwiek inne – Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ale tak jak na całym świecie, hotelarze w Dubaju zmagają się z potężnym problemem rekrutacji młodego pokolenia do pracy w tej branży.

Fakty są takie, że coraz mniej młodych ludzi jest gotowych rozpocząć oraz budować karierę hotelarską – praca jest ciężka, często fizyczna, a na przyzwoite zarobki trzeba poczekać wraz z awansami na wyższe stanowiska w strukturze organizacyjnej. W ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza po pandemii koronawirusa, zrozumiałem, że w trakcie rekrutacji na stanowiska liniowe moim zadaniem jest przekonanie kandydatów do pracy z nami, a nie na odwrót – nas do pracy z nimi. Rekruter ma przekonać młodego kandydata, że jesteśmy firmą odpowiednią dla niego. Od lat współpracuję z renomowanymi szkołami hotelars

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *