W Kołobrzegu ruszyć ma budowa Harmony Resort z 280 apartamentami   INWESTYCJE

Jesienią rozpocząć ma się budowa kompleksu Harmony Resort w Kołobrzegu z 280 apartamentami, restauracją, częścią konferencyjną, aquaparkiem, SPA & wellness z gabinetami zabiegowymi i basenem zewnętrznym oraz przestrzenią wypoczynkową na dachu. Otwarcie planowane jest do końca 2025 r.

W pięciopiętrowym budynku znajdą się lokale od 28 do 100 m kw. sprzedawane jako apartamenty inwestycyjne z podziałem przychodów z wynajmu 70/30, dwutygodniowym pobytem właścicielskim i 10-letnią umową dzierżawy lub na własny użytek jako second home. Oddawane będą w zależności od wyboru właścicieli w standardzie deweloperskim lub „pod klucz”.

Resort zlokalizowany będzie 200 metrów od morza na tyłach powstającego Woźniak Hotelu docelowo z 800 pokojami, a w pierwszym etapie z 460, między dwoma kompleksami Zdrojowej Invest w pierwszej linii brzegowej – Diune Hotel & Resort i Marina Hotel & Ultra Marina. Na działce między Marine a hotelem Woźniak 266-pokojowy hotel pod marką Mövenpick planował też Marvipol, ale ostatecznie zamierza tam wybudować apartamenty inwestycyjne. W efekcie na ok. 700-metrowym odcinku promenady wzdłuż morza idąc od strony zachodniej działać może docelowo ok. 2,3 tys. pokoi i apartamentów w: Diune Hotel & Resort (250), Woźniak Hotelu (800), apartamentach Marvipolu (ok. 260), Marine Hotel & Ultra Marine (280), Seaside Park (390) i Arka Medical Spa (320), do tego w drugiej linii Harmony Resort (280), obok Ikar Plaza (260) i Kołobrzeg Resorts Sun & Snow (blisko 100), a za Harmony Resort kolejny hotel Zdrojowej – Radisson Resort (209) otwarty w 2021 r., czyli łącznie blisko 3 tys.

Sama inwestycja w Harmony Resort ma długą historię, która rozpoczęła się w 2017 r. podpisaniem umowy z siecią Hilton na otwarcie 128-pokojowego hotelu pod marką Hilton Garden Inn, a w drugiej skrzydle kompleksu znaleźć się miało 159 apartamentów w condo. Inwestor, spółka BB Capital Group z Kostrzyna nad Odrą, który budował też Hamptona by Hilton w Poznaniu, otwartego rok później, otwarcie zapowiadał na 2019 r. Budowa w Kołobrzegu jednak nie ruszyła, ale w międzyczasie podwyższono markę planowanego hotelu na DoubleTree by Hilton. W 2021 r. ogłoszone zostały pierwsze informacje o kompleksie Harmony Resort  z apartamentami inwestycyjnymi, cały czas rozważając też w drugiej części otwarcie sieciowego hotelu, a nowy obiekt pierwszych gości przyjąć miał w 2023 r. Ale budowa do dziś się nie rozpoczęła. W tym roku ponownie ruszyła kampania: „Premiera Harmony Resort. Kompleks 280 luksusowych apartamentów” i trwa ich sprzedaż.

Inwestorem jest zespół spółek BB Baltic Park. Jak informuje strona inwestycji: „Za sukcesem BB Baltic Park stoją Właściciele, których możliwości oraz suma doświadczeń stanowią gwarancję sukcesu inwestycji pod kątem realizacji, finansowania i zarządzania. Jednym z nich jest Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu, założyciel Bakallandu Marian Owerko, który zaangażowany jest m.in. w spółki: Cambio Development specjalizującą się w generalnym wykonawstwie inwestycji hotelowych i mieszkalnych oraz Uno Capital będącą funduszem działającym jako Family Office zarządzającym głównie swoimi środkami i pieniędzmi pozyskanymi ze swoich spółek portfelowych lub z ich sprzedaży. Spokój i finansowe zabezpieczenie zapewnia spółka Vortune Equity Group. Jest to jedna z najbardziej kompletnych i najdynamiczniej rosnących struktur z obszarów doradztwa strategicznego, inwestycyjnego i marketingowego na polskim rynku. Wartości realizowanych przez spółkę projektów to poziomy zarezerwowane dotychczas dla funduszy i zamkniętych grup inwestycyjnych. Firma łączy w jednej strukturze różne kompetencje z zakresu finansowania, zarządzania i monetyzacji”. Architekturę i wnętrza zaprojektowała pracownia AGK Architekci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *