Dobry Hotel z umową z Grupą RWS na zarządzanie hotelem na Wyspie Spichrzów   INWESTYCJE

Dobry Hotel podpisał z polską spółka inwestycyjną Grupa RWS umowę na zarządzanie 96-apartamentowym hotelem powstającym na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, który działać ma pod międzynarodową marką. Zakończenia budowy planowane jest na IV kwartał 2025 r. Obiekt powstaje w IV kwartale inwestycji Granaria.

Umowa dzierżawy pomiędzy Grupą RWS, a Dobrym Hotelem została zawarta na okres 20 lat od dnia wydania nieruchomości. W ramach współpracy Dobry Hotel będzie odpowiedzialny za kompleksowe zarządzanie pokojami włączając w to zarządzanie restauracją oraz SPA, profesjonalne usługi concierge, utrzymanie nieruchomości, a także promocję i marketing. Łączna powierzchnia obiektu wynosi ok. 3 770 m kw., w tym pokoje i apartamenty o pow. od 27 do 100 m kw. W hotelu znajdą się m.in. dwupoziomowe apartamenty z prywatnymi tarasami na dachu. Pozostałe apartamenty będzie wyróżniać bezpośrednia ekspozycja na Motławę oraz gdańską marinę tworząc niezwykły kadr na miejski krajobraz.

– Jesteśmy niezmiernie podekscytowani partnerstwem z uznanym operatorem hotelowym. Nasza wspólna wizja polega na stworzeniu wyjątkowego doświadczenia dla naszych klientów, którzy poszukują luksusowego wypoczynku nad morzem oraz w historycznej części Gdańska. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki w regionie, przynosząc korzyści zarówno lokalnej społeczności, jak i klientom z całego świata – powiedział Wojciech Sypniewski, współzałożyciel Grupy RWS. – Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnych projektów i uda nam się z sukcesem współtworzyć kolejne inwestycje, jak na przykład kompleks apartamentowy o pięciogwiazdkowym standardzie Aves Resort&Spa na Wyspie Sobieszewskiej, czy też kolejne projekty hotelowe w Wiśle lub Olsztynie, który powstanie nad samym brzegiem jeziora Ukiel

Granaria to wieloetapowym projekt nowej zabudowy północnej części Wyspy Spichrzów, której historyczny charakter odradza się dziś na nowo. Architektura budynków nawiązuje do dawnych spichlerzy z charakterystycznymi strzelistymi dachami, a poszczególne segmenty budynków wykończone są różnym stylu, nawiązując z kolei do różnorodnej zabudowy kamienic Głównego Miasta. W ten sposób nowoczesna zabudowa ma w harmonijny sposób łączyć się z tradycją i bogatą historią miasta, tworząc ponadczasową przestrzeń.

Realizowany obecnie II etap Granarii składa się z trzech kwartałów – IV, V i VI. Hotel będzie mieścił się w kwartale IV, w obszarze ulic Chmielnej, Pożarniczej i Basztowej w sąsiedztwie hotelu Holiday Inn. Z kolei tuż obok, w budynkach należących do V kwartału, powstanie pasaż handlowy z siedmioma lokalami usługowymi o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej  2,1 tys. m kw., który również należy do portfolio Grupy RWS

Grupa Dobry Hotel zarządza obecnie 20 hotelami i obiektami hotelowymi w największych miastach oraz miejscowościach turystycznych. RWS Investment Group to polska grupa inwestycyjna, która posiada bogate doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, biurowych, hotelowych i mieszkaniowych. Grupa RWS posiada w swoim portfolio blisko 60 zrealizowanych projektów na terenie całego kraju, a obecnie urzeczywistnia ponad 30 nowych inwestycji z różnych segmentów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *