STR: Wyniki hoteli miejskich w sierpniu. Trójmiasto liderem obłożenia i ceny   WYNIKI RYNKOWE

Hotele w Trójmieście, podobnie jak przed rokiem, uzyskały w sierpniu najwyższe obłożenie spośród dużych miast, a ich średnia frekwencja wyniosła 86,1 proc. Kolejne miejsca zajęły Kraków, Warszawa i Wrocław - wynika z danych STR.

Sheraton Sopot

Obłożenie w pięciu największych ośrodkach miejskich było bardzo zbliżone do wyników ubiegłorocznych, najmocniej zmieniło się w Krakowie, gdzie wzrosło z 70,2 proc. w roku ubiegłym do 77,1 proc. w tym roku, najmocniejszych spadków doświadczyły hotele z Poznania, gdzie wskaźnik ten spadł z 62 proc. w sierpniu ubiegłego roku do 59,4 proc. w tym roku. Obłożenie w Warszawie wyniosło 75,2 proc. (77 proc. rok wcześniej) i 70,9 proc. we Wrocławiu (73,4 proc.).

ADR wzrósł na wszystkich analizowanych rynkach. Najwyższy średni przychód za pokój bez śniadania odnotowały hotele z Trójmiasta (526,3 zł), na kolejnych miejscach znalazły się obiekty z Warszawy (402,8 zł), Krakowa (383,8 zł), Wrocławia (330,8 zł) i Poznania (268,1 zł).

Więcej w najnowszym "Hotelarzu", w tym szczegółowa analiza całego sezonu wakacyjnego, oraz m.in. porównanie RevPAR.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *