Debata o architekturze i sztuce na otwarcie The Crown Kraków Handwritten Collection

28 września odbyło się oficjalne otwarcie krakowskiego hotelu The Crown Handwritten Collection z wnętrzami inspirowanymi stylem art déco. Z tej okazji w obiekcie odbyła się wyjątkowa dyskusja przygotowana dla ponad dwudziestu redakcji lokalnych i ogólnopolskich w której wzięli udział uznani eksperci i artyści.

W dyskusji udział wzięli inwestor, twórca grupy kapitałowej „Alventa Invest” Wiesław Hałucha, prezes spółki operatorskiej PI Apartamenty&Hotele Agnieszka Dąbrowska, operator The Crown Kraków – Handwritten Collection, a także dyrektor ds. projektowo-technicznych na Polskę i Kraje Bałtyckie, Grupa Accor Małgorzata Miernik oraz projektantka odpowiedzialna za wnętrze obiektu, Katarzyna Kuchejda.

Na pięciu kondygnacjach The Crown Kraków Handwritten Collection na gości czekają 44 pokoje, restauracja, bar, a także przestrzeń konferencyjno-bankietowa i strefa fitness. Wystrój wnętrz już od progu przenosi podróżnych w klimaty międzywojnia i ówczesnej awangardy artystycznej. Inspiracje stylem art déco napotyka się tu na każdym kroku. Utylitaryzm wzornictwa, geometryczna prostota form i szlachetne materiały wykończeniowe stanowią doskonały balans między tym, co użyteczne, praktyczne, a zarazem kunsztownie wykonane. Od marmurkowych szafek nocnych w pokojach przez ażurowe zdobienia w sali konferencyjnej i restauracji aż po hotelowy bar utrzymany w modernistycznej stylistyce streamline – w The Crown Kraków Handwritten Collection każdy detal zaprojektowano z myślą o tym, by otoczyć gości pięknem, a zarazem zapewnić im nowoczesny komfort, do którego przywykli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *