W Krakowie otwarto pierwszy w Polsce obiekt sieci Meininger   OTWARCIA

W Krakowie otwarty został pierwszy w Polsce obiekt europejskiej sieci hotelowo-hostelowej Meininger. Meininger Hotel Kraków Centrum znajduje się w dzielnicy Grzegórzki i oferuje 135 pokoi z 507 łóżkami, od prywatnych pokoi z łazienkami po sześcioosobowe pokoje dzielone. Udogodnienia obiektu, zgodnie ze standardem Meininger, obejmują kuchnię dla gości, bezpłatne łóżeczka dziecięce, strefę gier, kącik zabaw dla dzieci, lobby, bar oraz pralkę i suszarkę.

Projekt został opracowany zgodnie z motywem przewodnim „Flow of Creation”, który ma odzwierciedlać ducha przygody oraz doświadczenie niezapomnianych chwil. Ma on inspirować do kreatywności
i niekonwencjonalnego myślenia. – Nasz wyjątkowy obiekt w tętniącej życiem dzielnicy Grzegórzki jest różnorodny i ma coś do zaoferowania wszystkim podróżnikom. Niezależnie od tego, czy jest to weekendowy wyjazd, podróż służbowa czy wycieczka szkolna, nasze pokoje spełniają wszystkie potrzeby. Jednak zgodnie z naszym mottem „wyjdź i odkrywaj” zachęcamy naszych gości do zwiedzania Krakowa i tworzenia niezapomnianych wspomnień – mówi Karolina Ciastoń, hotel manager w Meininger Hotel Kraków Centrum, wcześniej zarządzająca m.in. krakowskimi obiektami i hotelami: Xerion Hotel sieci Laris Hotels Group, Eden i Apis oraz zastępca dyrektora B&B Hotel Kraków. 20-letnia umowa dzierżawy między siecią a krakowską firmą deweloperską Fronton podpisana została na początku ub.r.

Wraz z otwarciem obiektu w Krakowie, Meininger świętuje swoje trzecie otwarcie w 2023 r. Na początku tego roku do portfolio dołączył obiekt we włoskiej Wenecji - Meininger Hotel Venezia Mestre, a we wrześniu w Kolonii otwarto Meininger Hotel Köln West. – Cieszymy się, że możemy wprowadzić sprawdzoną i udaną koncepcję hoteli hybrydowych Meininger na nowe rynki, takie jak Polska, rozszerzając naszą obecnośćw Europie – mówi Ajit Menon, CEO Meininger Hotels. Kolejne obiekty otwarte mają zostać w Barcelonie i Tel Awiwie.

Hybrydowa koncepcja obiektów Meininger łączyć ma w sobie usługi i komfort międzynarodowego hotelu ekonomicznego z udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel ma charakteryzować się dobrym stosunkiem ceny do jakości, centralną lokalizacją, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Pokoje obejmują zarówno klasyczne pokoje dwuosobowe i prywatne pokoje dzielone, jak i łóżka we wspólnych pokojach wieloosobowych. Pierwszy obiekt Meininger otwarty został w 1999 r. w Belinie przy ul. Meininger. Obecnie w sieci działa 36 obiektów hybrydowych w Europie łącznie z ponad 5,3 tys. pokoi i 19,5 tys. łóżek w 26 europejskich miastach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *