Hotel Gdańsk, Szafarnia Water Front

16 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie drugiej części hotelu Gdańsk – Yachting, które było jednocześnie zakończeniem wieloletniej inwestycji Szafarnia Water Front. W czasie otwarcia Aleksander Kwaśniewski symbolicznie „zwodował" jacht S/Y Hotel Gdańsk, który stanowi teraz dekorację patio między dwoma częściami hotelu.
 

Na imprezę piwowarzy z Brovarni Gdańsk, hotelowego minibrowaru, przygotowali Piwo Prezydentów w limitowanej edycji 250 litrów. Symbolicznego odbicia pierwszej beczki tego specjalnego piwa dokonał Prezydent Aleksander Kwaśniewski, a Jolanta Kwaśniewska poprowadziła, entuzjastycznie przyjętą przez gości, prywatną lekcję stylu pod hasłem „Etykieta − fanaberia czy konieczność?". Hotel Gdańsk, który wygrał konkurs HOTELARZA „Hotel z Pomysłem 2010” to butikowy obiekt łączący dwa style – nawiązujący do bogatych gdańskich tradycji wystrój w spichlerzu z XVIII wieku oraz nowoczesny design marynistyczny w części Yachting.

 


 

Obecnie dysponuje 90 pokojami, w części Yachting. znajdują się cztery sale konferencyjne, łącznie na 200 osób, a najwyższe piętro zajmuje otwarty w kwietniu 2011 roku kompleks Med Spa. Uroczystość zamknęła 7-letni okres inwestycji firmy Navimor International, która wraz z włoską firmą deweloperską Pirelli zrewitalizowała zaniedbany kwartał centrum Gdańska. Jednym z kluczowych etapów całego przedsięwzięcia była kompleksowa odbudowa spichlerza „Nowa Pakownia”.

  

W lipcu 2008 roku uruchomiono w nim pierwszą część hotelu z Brovarnią, a Rada Miasta, doceniając ogrom prac włożonych przez inwestora, wyraziła zgodę na używanie nazwy Hotel Gdańsk. Ostatnim etapem jest oddanie do użytku drugiej części hotelu Yachting i kompleksu mieszkaniowo-usługowego, który fasadami nawiązuje do zabytkowej architektury Gdańska, tworząc w ten sposób tzw. Water-front, całkowicie odmieniający wizerunek ul. Szafarnia, która zaczęła być tłumnie odwiedzana przez turystów i mieszkańców Trójmiasta.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Hotel Gdańsk, Szafarnia Water Front

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *