11 listopada VI Kolacja Charytatywna w hotelu Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka

11 listopada w 5-gwiazdkowym hotelu Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka odbędzie się już szósta edycja kolacji charytatywnej Lubicz & Friends organizowana przez Fundację Rodziny de Lubicz Szeliskich. Tegoroczna zbiórka dotyczyć będzie wsparcia edukacji dla dzieci wykluczonych społecznie, które potrzebują dodatkowej pomocy w nauce organizowanej przez Miejski Ośrodek Socjoterapii w Ustce.  Podczas dotychczasowych pięciu edycji zebrano blisko 2 mln zł, dzięki którym udało nam się wesprzeć najbardziej potrzebujących.

Samo wydarzenie ma być „niezapomnianą podróżą po kulinarnych doświadczeniach, w wyjątkowej, artystycznej atmosferze”, o co zadbać mają m.in. Robert Sowa, Dorota Gardias, Irek Bieleninik i Rafał Brzozowski. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na wsparcie finansowe, dzięki któremu zrealizowany zostanie remont niezbędnych przestrzeni MOS. Zebrane środki umożliwią też zakup potrzebnego wyposażenia jak ubrania, książki, artykuły szkolne czy zabawki, które będą pomocne w działaniach, wspierając działania edukacyjne oraz terapeutyczne dla dzieci wykluczonych społecznie, które często potrzebują dodatkowej pomocy w nauce. Celem projektu jest podniesienie jakości podstawowej infrastruktury spełniającej funkcję edukacyjną, kulturalną i społeczną i wsparcie dzieci które znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka niedożywienia. I Kolacja Charytatywna dla Fundacji „Nadzieja” w 2017 r. przyniosła 130 tys. zł, II dla potrzebującej rodziny w bardzo trudnych warunkach lokalowych 200 tys., III dla pięciu placówek opiekuńczo – wychowawczych 350 tys., IV z Fundacją Braci Collins 480 tys., a ubiegłoroczna V dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku 665 tys.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *