Pierwszy hotel Mövenpick w krajach bałtyckich otworzył się w Tallinie   ŚWIAT

Należąca do Accor marka premium o szwajcarskim rodowodzie zadebiutowała w krajach bałtyckich, otwierając swój pierwszy hotel w Estonii. Położony w centrum Tallina obiekt, dawniej znany jako Hotel L’Embitu, oferuje 125 pokoi, w tym część z tarasami lub prywatną sauną. Honorując cukiernicze i kulinarne dziedzictwo marki, w nowym hotelu nie zabraknie najlepszej jakości czekolady oferowanej m.in. w trakcie chocolate hours.

Zgodnie z zaangażowaniem marki w wysoką jakość doświadczeń kulinarnych, goście odwiedzający nowy hotel mogą skosztować menu restauracji ROOF z kuchnią śródziemnomorską czy autorskich dań serwowanych przez Mövenpick. Ponadto, w piwnicy znajduje się tapas bar, oferujący szeroki wybór win przy kominku. Koncept hotelu obejmuje również codzienne chocolate hours, które odbywają się we wszystkich obiektach marki na całym świecie. Czekolada nie tylko reprezentuje dziedzictwo marki, ale także jej szwajcarskie korzenie. W trakcie czekoladowej godziny goście mogą delektować się deserami czekoladowymi. Mövenpick Hotel Tallinn dysponuje też centrum konferencyjno-imprezowym na ostatnim piętrze z trzema salami o łącznej pojemności na 220 osób. Goście mają dostęp do basenu o długości 12 metrów z hydromasażem, basenu japońskiego, sauny parowej i fińskiej. Jak każdy obiekt Mövenpick, nowy hotel wdraża szereg przyjaznych dla środowiska rozwiązań w obszarach ESG i zrównoważonego rozwoju w postaci m.in. eliminacji jednorazowych przedmiotów z plastiku w obsłudze gości i dążenia do uzyskania certyfikatu Green Globe.

– Otwarcie Mövenpick Hotel Tallinn to dla nas ważny kamień milowy, ponieważ Estonia jest jednym z naszych głównych i kluczowych rynków w regionie. To pierwszy hotel Mövenpick w krajach bałtyckich, który konsekwentnie realizuje ambitną rozbudowę portfolio marki. Wierzymy, że to otwarcie podniesie doświadczenie gości i standardy obsługi w branży hotelarskiej, przyciągając nowych turystów do tego wspaniałego kraju – mówi Katarzyna Sławińska, development executive Poland and Baltic Countries Accor.

Operatorem jest firma Duco Hotels, która przejęła zarządzanie hotelami L’Embitu Tallinn i L’Ermitage Tallinn od 1 czerwca. W portfolio firmy znajduje się też ibis Tallinn Center, zarządzany od 2019 r. – Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować szwajcarską gościnność w Estonii wraz z pierwszym hotelem wyjątkowej marki premium o światowym poziomie. To dla nas ważny krok, wpisujący się w naszą strategię wyniesienia standardu obsługi w hotelu i jakości usług hotelarskich na estońskim rynku. Nasz hotel przeszedł modernizację, oferując gościom wykwintne dodatki, które bez wątpienia dostarczą im wyjątkowych doświadczeń w trakcie pobytu – podkreśla Madis Laid, dyrektor zarządzający Mövenpick Hotel Tallinn i Duco Hotels.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *