Mirbud wybuduje kompleks Campanile – Premiere Classe na Okęciu za 127 mln zł   INWESTYCJE

Spółka Mirbud poinformowała o podpisaniu umowy z Sangate Sancak na budowę kompleksu Campanile – Premiere Classe z 395 pokojami, który powstanie w miejscu wyburzanego Sangate Hotel Airport (dawna Gromada Lotnisko). Planowany termin zakończenie budowy to styczeń 2026 r.

Budynek o wysokości 28 m i ośmiu kondygnacjach nadziemnych będzie miał powierzchnię użytkową ponad 21 tys. m kw. Powstanie przy skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Komitetu Obrony Robotników. Umowa przewiduje budowę budynku hotelowego z częścią biurową i usługami, garażem podziemnym oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. KOR. Inwestorem jest grupa inwestycyjna, na której czele Nusret Sancak. W 2021 r. grupa otworzyła w Warszawie na Ochocie hotel Hampton by Hilton Reduta ze 167 pokojami, a w tym roku rozpoczęła budowę na Woli przy ul. Towarowej hotelu Moxy z 257 pokojami, którego otwarcie planowane jest w 2025 r.

Otwarty w 2002 r. hotel Gromada Lotnisko został sprzedany w 2017 r. za 95 mln zł tureckim inwestorom zaangażowanym w centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej. Obiekt wkrótce zmienił nazwę na Sangate Hotel Airport, a w 2022 r. został zamknięty, aby w jego miejscu wybudować nowy kompleks hotelowy. Na 3,5-hektarowejdziałce planowane jest też część apartamentowa i biurowa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *