W Warszawie powstanie Canopy by Hilton   INWESTYCJE

Sieć Hilton ogłosiła zawarcie umowy franczyzowej z firmą TFG Hotels na otwarcie hotelu Canopy by Hilton Warsaw. Nowy hotel ze 170 pokojami w ścisłym centrum stolicy przy ul. Wilczej na rogu z ul. Poznańską ma zostać otwarty w 2025 r. i będzie pierwszym hotelem lifestylowym Hilton w Polsce, dołączając do niedawno otwartych obiektów Canopy by Hilton w Cannes, Madrycie, Londynie i Paryżu. Hotelem będzie zarządzać firma TFG Hotels. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 30 mln euro.

Canopy by Hilton Warsaw zaoferuje m.in. rozległy taras na dachu, z widokiem na całe miasto, gdzie goście będą mogli napić się kawy i koktajli oraz zjeść dania inspirowane lokalną kuchnią. Sercem hotelu będzie Canopy Central, który ma zapewnić komfortowe miejsce odpoczynku, pracy i spotkań towarzyskich zarówno gościom, jak i warszawiakom. Jak opisuje Hilton: „Canopy Central to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń, która jest dostosowywana do potrzeb gości, jednocześnie sprawiając wrażenie integralnej części okolicy”. W przypadku imprez biznesowych lub towarzyskich, które wymagają większej lub bardziej prywatnej przestrzeni, hotel zaoferuje pomieszczenia konferencyjne i eventowe. Goście Canopy by Hilton Warsaw będą mogli również korzystać z bezpłatnych rowerów Canopy.

Projekt architektoniczny inspirowany jest połączeniem kultury i sztuki oraz stylów architektonicznych Warszawy. Rozległe przeszklenia ścian parteru mają zacierać granicę między hotelem a miastem, podczas gdy spektakularne zakrzywione balkony być subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury spotykanej w mieście, natomiast siatka jednolitych kwadratowych okien sprawiać ma, że budynek będzie przystawał do okolicy, a wystrój i dekoracje wnętrz będą nawiązywać do historii i kultury centrum Warszawy.

– Wraz z otwarciem pięciu nowych hoteli tylko w ciągu ostatniego roku, Hilton rozwija się w Polsce w szybkim tempie, a lokalizacje takie jak Kraków, Warszawa i Wrocław stwarzają nowe możliwości dla naszych światowej klasy marek. Widzimy ogromne możliwości dla naszych marek lifestylowych w całej Europie, a Canopy by Hilton Warsaw dołączy do inspirowanych lokalnie hoteli w miastach takich jak Reykjavik, Zagrzeb, czy ostatnio Cannes– mówi Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. – Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z TFG Hotels przy tym najnowszym projekcie i z niecierpliwością czekamy na przyjęcie gości

TFG Hotels wchodzi w skład grupy kapitałowej TFG Group działającej na polskim rynku nieruchomości, która świadczy usługi zarządzania nieruchomościami oraz usługi deweloperskie dla prywatnych inwestorów z Irlandii. Wyłącznym zadaniem TFG Hotels jest świadczenie usług zarządzania aktywami hotelowymi należącymi do grupy. Portfel TFG w Polsce obejmuje kilka inwestycji biurowych w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, a także inwestycje handlowe w Gdańsku i Chojnicach. Zespół zarządza ponad 100 tys. m kw. powierzchni komercyjnych w Polsce, a obecnie rozszerza swoją działalność na sektor hotelowy.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Hiltonem przy wprowadzaniu marki Canopy by Hilton do stolicy. Warszawa jest centrum handlowym regionu Europy Środkowo-Wschodniej i miastem bogatym historycznie i kulturowo, przez co jest popularnym miejscem dla podróżujących zarówno służbowo, jak i turystycznie. Po zrealizowaniu inwestycji wartej około 30 milionów euro ten nowo wybudowany hotel z pewnością stanie się ulubionym miejscem przyjezdnych i warszawiaków, a my już nie możemy się doczekać powitania gości w 2025 roku – mówi Anna Fijałkowska z firmy TFG Hotels.

Canopy by Hilton to stworzona przez Hilton w 2014 r. marka hoteli butikowych z segmentu lifestyle. Portfolio Canopy obejmuje obecnie blisko 40 obiektów na całym świecie (w tym sześć w Europie) i ponad 30 w budowie w 17 krajach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *