Grand Hotel w Łodzi ruszy z początkiem stycznia   INWESTYCJE

Od początku stycznia można będzie przenocować w otwartym po czterech latach Grand Hotelu przy ul. Piotrkowskiej pierwszym 5-gwiazdkowy hotel w Łodzi. Zaoferuje m.in. 153 indywidualnie zaprojektowanych pokoi i apartamentów, dwie restauracje, Grand Cafe, strefę SPA & wellness z basenem oraz dużą przestrzeń eventową. Ceny w styczniu wynoszą 790 zł za standardowy pokój.

Otwarty w 1888 r. Grand Hotel od samego początku był synonimem prestiżu i elegancji, stając się jedną z wizytówek Łodzi. Kręcono w nim m.in. sceny do takich filmów jak „Zaklęte rewiry”, „Vabank”, „Ucieczka z kina Wolność” czy ostatnio „Zimna wojna”. Jeszcze w latach 90. XX wieku uchodził za najlepszy hotel w mieście, ale potem tracił na prestiżu, stając się hotelem 3-gwiazdkowym, a w 2007 r. Orbis sprzedał go Holdingowi Liwa braci Likusów za 73,5 mln zł. Do przekazania nieruchomości doszło pod koniec 2009 r., a w 2010 r. rozpocząć się miał generalny remont. Ostatecznie hotel działał w swoim dotychczasowym kształcie przez kolejne dziesięć lat. Przedstawiciele sieci tłumaczyli, że remont rozpocznie się po zakończeniu inwestycji w hotel Warszawa w historycznym budynku Prudentialu w stolicy. I rzeczywiście, po kilku miesiącach od otwarcia hotelu w Warszawie, które nastąpiło pod koniec 2018 r., Grand Hotel został zamknięty w celu przeprowadzenia generalnego remontu.

Wystrój nowych pokoi utrzymany jest w minimalistycznym stylu opartym na betonie architektonicznym i marmurach, podobnym do hotelu Warszawa. We wnętrzach wykorzystano też m.in. lity dąb i orzech, naturalny kamień, szkło oraz patynowany mosiądz. W wielu pomieszczeniach wyeksponowane zostały stropy konstrukcyjne i elementy oryginalnej elewacji.

W hotelu znajdą się dwie restauracje: wcześniej działająca Malinowa na 150 osób., bogato zdobiona XIX-wiecznymi stiukami, przeszklona na dziedziniec, z kameralną salą Złotą na 50 osób oraz nowa Szóstka z tarasem na szóstym piętrze, a poza tym blisko 200-metrowa Grand Cafe. W podziemiu ulokowano SPA & wellness z basenem, czterema gabinetami zabiegowe, saunami, strefą gorących kamieni hammam i atrakcje wodne oraz fitness. Ofertę hotelu uzupełni eventowa przestrzeń teatru o powierzchni 314 kw. z balkonem i 94-metrowym foyer powstała po odnowienie na tyłach hotelu sceny byłego Teatru 7.15.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *