Mercure świętował 50. urodziny marki w Mercure Warszawa Grand

W ramach 50. urodzin marki, hotel Mercure Warszawa Grand przygotował dla gości wyjątkową wystawę historycznych fotografii celebrujących historię jednego z kultowych obiektów stolicy. Jej premiera odbyła się na specjalnym wydarzeniu przygotowanym przez zespół hotelu, którego motyw przewodni nawiązywał do lat 50. ubiegłego stulecia!  

Hotele Mercure na całym świecie, dzięki zanurzeniu w lokalnej kulturze i tradycji, zapraszają gości do odkrywania każdej z destynacji od jej prawdziwej i tętniącej życiem strony. Dlatego, by świętować 50-lecie marki Mercure Warszawa Grand i AccorInvest zaprosili na inspirowane historią specjalne wydarzenie.

Z okazji jubileuszu hotel przygotował dla swoich gości wystawę kilkudziesięciu zdjęć zrobionych przez fotografa Alfreda Funkiewicza, a uzyskanych z Muzeum Warszawy. Prezentują one obiekt i jego wnętrza z okresu 1958-1959, tj. zanim należący do sieci Orbis hotel zaczął funkcjonować pod szyldem Mercure. Podczas wydarzenia nie zabrakło także muzyki na żywo. Dla gości zagrał zespół Singin' birds & Shim Sham. Dodatkowo wieczór wzbogacił występ grupy tanecznej - styl Lindy Hop oraz Rock n’roll.

Otwarty w 1958 r., wówczas z 416 pokojami, Orbis Grand Hotel, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon Warszawy. Od tamtej pory przez jego progi przewinęło się wielu wybitnych osobistości z całego świata jak Robert Kennedy, Julio Cortazar czy Bułat Okudżawa. Budynek hotelu wpisuje się w ducha epoki socrealizmu poprzez architekturę i monumentalizm, a sam hotel opisywany był jako „biblia hotelarska, wyznaczając normy polskiego hotelarstwa". Dzisiaj hotel oferuje 299 pokoi.

– Mercure Warszawa Grand na wpisał się w historię krajowego hotelarstwa, wyznaczając wiele kamieni milowych dla rozwoju branży. Dla przykładu był miejscem zebrania Zrzeszenia Polskich Hoteli Turystycznych. Dzięki swojej ofercie i standardzie oferował zupełnie nową jakość dla gości, stanowiąc przełom w udogodnieniach oferowanych w hotelach – zaznacza Daiva Maciule, dyrektor generalna Mercure Warszawa Grand.

W 2007 r. Mercure Warszawa Grand przeszedł dogłębny remont. Odnowione wnętrza hotelu nawiązują do historii Warszawy i kultowego samochodu "Syrenka 100", którego produkcja rozpoczęła się w 1957 r. W nowym wystroju można zobaczyć ciekawe akcenty i wyeksponowane w pokojach zdjęcia Warszawy. Projekt wnętrza został przygotowany przez łódzką pracownię EC-5. Goście mają okazję spróbować lokalne dania oraz szeroki wybor lokalnych i międzynarodowych win dostępnych w hotelowej restauracji Winestone. Hotel posiada też przestrzeń konferencyjną, zorganizowaną w kilka sal mieszczących od 12 do 150 osób. Wśród nich znalazła się sala Olimp, która kiedyś była siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego i gospodarzem wielu ekskluzywnych wydarzeń i spotkań. To właśnie w Orbis Grand Hotelu odbył się w 1969 roku casting do filmu "Śmierć w Wenecji" w obecności Luchino Viscontiego.

– Hotel Mercure Warszawa Grand jest nie tylko dobrym miejscem do wypoczynku, ale również przestrzenią, w której historia i współczesność spotykają się w harmonii. Oryginalna estetyka i lokalne inspiracje tworzą unikalne wnętrza tego obiektu, który jest zarówno hołdem dla historii Warszawy, jak i symbolem nowoczesności i wygody. To miejsce, w którym goście mogą cieszyć się zarówno komfortem i wysoką jakością, jak i autentycznym klimatem stolicy Polski, czyniąc pobyt tu wyjątkowym i niezapomnianym – dodaje Daiva Maciule, Mercure Warszawa Grand General Manager. – Tworzenie wyjątkowego klimatu hotelu i kontynuacja jego bogatej historii nie byłoby tak owocne gdyby nie zespół, który każdego dnia dba o tworzenie niezapomnianych i unikalnych doświadczeń dla naszych gości. To dzięki tym ludziom codziennie udowadniamy, że niemożliwe nie istnieje, świętujemy każdy sukces i rozwijamy się jak jedna wielka Grandowa rodzina.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *