11 maja 2011 Hotel Krasicki, nowy obiekt Grupy Anders przyjmie pierwszych gości

Hotel Krasicki usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego Perłą Warmii.

Bajkowo położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, Hotel Krasicki stanowi historyczne przedzamcze rezydencji biskupów warmińskich— najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur.

W Hotelu Krasicki historia spotyka się ze współczesnością, a sztuka życia ze sztuką gościnności- bo taki jest sam gospodarz – Ignacy Krasicki, poeta, senator Rzeczypospolitej Europejczyk w każdym calu. 

Obiekt proponuje nowe przestrzenie hotelowe takie jak Biblioteka Cafe – połączenie czytelni z kawiarnią. To miejsce refleksji  i ciekawych spotkań, gdzie Goście oddadzą się starannie dobranej literaturze, doprawionej smakiem kawy .

Kolejną atrakcją, niedostępną w innych hotelach, jest mieszczące się w zegarowej wieży Obserwatorium Astronomiczne. Stanowi ono hołd dla rezydującego niegdyś na zamku wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Taras widokowy na wieży pozwala, w pełni rozkoszować się piękną scenerią Lidzbarka Warmińskiego i okolic, a przystań hotelowa zaprasza na rejsy gondolami rzeką Łyną.

Nieocenioną wartością hotelu jest jego sąsiedztwo z działającym w zamku  Muzeum Warmińskim, które posiada w swojej kolekcji  bogaty zbiór rzeźby, malarstwa, mebli oraz dzieł rzemieślników z Warmii i Prus.

Wytworne pokoje i apartamenty stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Do dyspozycji jest 122 pokoi dających ogółem 250 miejsc noclegowych. Dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z pracą, Hotel Krasicki przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych (7 sal klimatyzowanych wraz z wyposażaniem oraz obsługą techniczną).O piękno ciała i ducha zadba w mieszczącym się w podziemiu SPA&WELLNESS (gabinety zabiegowe, Rasoul, Hammam, basen, sauny, sala fitness)

Wypracowane przez wielkich mieszkańców zamku wzorce wspierania twórczości naukowej i artystycznej są kontynuowane przez działania Hotelu Krasicki oraz miasta. Przez cały rok odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych. Już- w czerwcu odbędzie się festiwal Czas Dobrego Sera. Latem warto przyjechać na Święto Czekolady, czyli imieniny u Krasickiego. W sierpniu zaprasza Letnia Szkoła Muzyki Dawnej oraz  Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry.

Za tydzień Hotel Krasicki otworzy drzwi dla pierwszych Gości, a 21 maja odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia hotelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *